Barcelona

Kataloonia on Hispaania autonoomne piirkond, mis külgneb Prantsusmaaga. Kataloonia randu uhub Vahemeri. Sellel 580 km pikkusel rannikul asuvad kuulsaimad turismipiirkonnad Costa Brava, Costa de Barcelona-Maresme ja Costa Daurada.

Katalooniat iseloomustab väga omapärane kultuur. See on riik riigis, mille elanikkond räägib katalaani keelt ning austab ja hindab oma traditsioone. Turiste kogu maailmast meelitavad kohale suurepärane kliima, romantiline Vahemere rannik, maaliline ja vahelduv maastik, keskaegse õhustikuga linnad, Euroopa kaunimaid linnu Barcelona, regiooni pulbitsev kultuurielu ning terve hulk sündmusi ja meelelahutust. Kataloonias on sündinud kuulus kunstnik Salvador Dalí, Hispaania paljude arhitektuurišedöövrite autor Antoni Gaudí ning tänasel päeval tuntud ooperilauljanna Montserrat Caballé.

Hotellid

Costa Brava

Costa Brava on Barcelonast peaaegu kuni Prantsusmaani ulatuv kuurortpiirkond. Siinne Vahemere rannik on kirjeldamatult kaunis oma lahesoppide, poolsaarte, silmipimestavalt ja ahvatlevalt valge liivaga randade ning männimetsadega, mida meretuul pehmelt paitab. See mereäärne paik on oma nime – Metsik rannik – saanud selle järgi, et paljudes paikades ei pääse maa poolt kaldale ligi: mäed ja järsakud ulatuvad mereni välja, jätmata kitsukestki rannariba enda ja vee vahele. Seevastu nendes paikades, kus leidub väikseid kitsaid supelrandu, on end sisse seadnud võrratud kuurordid. See piirkond on eriti meele järgi headele ujujatele, sest juba 10 meetri kaugusel kaldast on vesi küllalt sügav.

Costa Brava rannikuala kuulsamad kuurordid Tossa de Mar ja Lloret de Mar pakuvad külastajatele soodsat ja toredat puhkust. Costa Brava kuurortidest on lihtne sõita lähedalasuvasse Barcelonasse, Salvador Dalí muuseumisse, keskaegsesse Girona linna või Hispaania ühte vanemasse, Montserrati kloostrisse. Kõikide kuurortlinnade vahel toimib mugav liiklus, sõidavad bussid ja kaatrid.

Costa Daurada

Daurada asub Kataloonia autonoomses piirkonnas, kus on kokku 4 provintsi: Girona, Lleida, Barcelona ja Tarragona. Costa Daurada (katalaani keeles) või Costa Dorada (hispaania keeles) jääb Barcelonast lõuna poole Tarragona provintsi ja rannikuala nimi eesti keeles tähendab Kuldset rannikut. Siinsete mererandade liiv on tõepoolest kullakarva. Randasid iseloomustavad laugjalt süvenev merepõhi ja väikeste lahesoppidega ääristatud liivarannad. Sellised võrratud supelrannad on siin mitme kilomeetri pikkused. Kõige enam armastavad siin puhkamas käia lastega pered. 

Costa Daurada võlub turiste kontrastse ja maalilise maastiku, provintsi rikkaliku ajaloo, meeldiva kliima ja ainulaadsete looduskaitsealadega. Costa Dauradas on alati soojem ning vähem vihmane või pilvine kui Kataloonia põhjaosas Costa Bravas. Külastajad tunnevad end siin väga mugavalt, sest siin leidub  piisavalt restorane, ööklubisid, baare ja kohvikuid, kus lõõgastuda ja lõbutseda.

Seiklushimulised puhkajad võivad külastada ümberkaudseid iidseid linnu, viinamarjaistandustest ümbritsetud kloostreid, supelda kohaliku mägijõe koskede all või siirduda renessansi- ja barokipealinna Valenciasse. Costa Daurada rannikuala kuulsaimad kuurordid on La Pineda, Salou ja Cambrils.

Barcelona

Barcelona on suuruselt teine linn Hispaanias ning üks suuremaid sadamalinnu Vahemere ääres. Seda väga elavat ja moodsat linna peetakse üheks tähtsamaks Euroopa kultuurikeskuseks. Üsna keeruline on välja tuua kõiki linna olulisemaid vaatamisväärsusi, kuhu muuhulgas kuulub 50 muuseumi, arvukalt teatreid ja kontserdisaale. Barcelona vanalinna nimetatakse gooti kvartaliks (Barri Gotic). Seda võib pidada vabaõhumuuseumiks keskaegsete gooti stiilis majade ja kirikutega.

Barcelona peakatedraal on üks suuremaid gooti stiilis ehitisi terves Hispaanias. Vanalinnas on säilinud Vana-Rooma ja keskaja linnamüüride varemed. Arhitektide liidu maja fassaadi ehivad motiivid Pablo Picasso loomingust. Kataloonia väljakut ääristab aga suur hulk hotelle, panku ja kaupluseid. Barcelona pärliks võib pidada kuulsa arhitekti Antoni Gaudí lõpetamata teost – Püha Perekonna (Sagrada Familia) kirikut, mis võlub külastajaid suurejoonelisusega. See on tuntud katalaani arhitekti kahtlemata täiuslikem töö.

Rannabulvari ja populaarseima jalakäijate tänava ristumiskohas kõrgub Christoph Kolumbusele pühendatud mälestussammas. Selle lähedal asub Euroopa suurima akvaariumiga meremuuseum. Tsitadelli pargis Kolme Draakoni lossis asub loomaaed. Kataloonia kunstimuuseumitest on üks enam külastatavaid Pablo Picasso muuseum. Linna ilusaimaks ja elavaimaks tänavaks peetakse jalakäijate puiesteed La Rambla, mis ulatub Kolumbuse mälestusmärgist Kataloonia väljakuni.

Salou ja Cambrils

Salou on Costa Daurada elavaim kuurort. Siit leiad ideaalseks puhkuseks kõik vajaliku - kollased liivarannad ja laugjalt süveneva merepõhja, mis teeb puhkuse mõnusaks ka pere kõige pisemate jaoks.  

Salous on kena liivarand, meeliköitvad palmialleed, rannikuala muudavad vaheldusrikkamaks lahesopid. Siin on ööklubid, baarid, kohvikud ja värskeid mereande pakkuvad restoranid - kõik, ilma milleta ei oleks võimalik väikest, ent vilka eluga kuurorti ette kujutada. Kindlasti peab proovima ka Kataloonia kuulsaid Peñedese veine!

Rahulik kuurortlinn Cambrils Salou külje all pakub puhkajatele suurepärast vaheldust argipäevast. Kataloonia toidukultuuri pealinnana tuntud Cambrils pakub nii kulinaarseid võlusid, romantilist vanalinna kui ka imelisi liivarandu.

Kümne kilomeetrine rannajoon teeb Cambrilsist suurepärase rannakuurordi. Cambrilsi keskusest itta jäävad ilusaimad liivarannad, kus saab rahuliku rannapuhkuse ühildada mõnusate sportlike tegevustega nagu rannavõrkpall või vesijalgrattasõit. Romantilised kanuumatkad mõnda lahesoppi või abajasse lasevad unustada ka kõige pakilisemad argimured. Siin on suurepärased võimalused nii jalutamiseks, sörkjooksu harrastamiseks kui ka jalgrattasõiduks.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega