Faro

Faro linn jaotab Algarve rannajoone kaheks selgestieristatavaks osaks. Lääne pool pakub klassikalisi postkaardi- maastikke, sealhulgas fantastiliste kaljurahnude vahele peituvaid lahesoppe. Rannikuala kõige eksootilisem osa jääb Lagose, Armacao de Pera ja Albufeira kuurortide alale, hõlmates ka ajaloolise linna Sagresi neeme. Lääne osa ilmestavad pigem kaljud kui liiv, kuid piirkonna metsikute randade ilu on võrreldamatu. Farost ida pool moodustavad rannikulähedased, lummavad saared katkematu ahela. Saari on lihtne külastada praamidega, mis väljuvad kõikidest kuurortidest. Ida pool on vähem turiste ja rohkem ruumi autentse Portugali õhustiku tunnetamise jaoks. Idapoolsed rannad pakuvad mitmekülgseid veespordivõimalusi.

Algarve sisemaa-aladel võib kohata taaskord teistsuguseid maastikke – igal kevadel õieilu pakkuvate viljapuuaedade ja mandlipuuhiitega vürtsitatud viljakaid tasandikke. Ookeanist veelgi kaugemale sisemaale jäävaid alasid iseloomustavad künkad ja poolt Algarve geograafilisest territooriumist hõlmavate korgipuudega kaetud mäed.

Puhkus Algarves täiendab teie ajalooliste teadmiste pagasit ja on täis ainulaadseid avastusi. Iga reis on nagu teekond minevikku, täis rikkalikku ja mitmekesist kultuuripärandit. Linnades ja linnakestes leidub hulgaliselt Rooma templeid, rikkalikult kaunistatud kirikuid, suursugust minevikku meenutavaid merekindluseid ning suur hulk erinevaid ajaloolisi monumente.

Algarve ja kogu Portugali tõelisest olemusest võib aimu saada mitmel erineval moel. Võite avastada kitsaste keskaegsete tänavate ja alleede labürinte; nautida head sööki täiuslikus restoranis; sõlmida uusi tutvusi kirevas ööklubis; jalutada metsas; mängida golfi; proovida purjelauasõitu või püüda päikesekiiri kaljualuses lahesopis. Ükskõik, millist tegevust te eelistate, on puhkusel Algarves paradiisi mekk.

Faro linn on Algarve piirkonna halduskeskuseks, kus elab ~55 000 inimest. Kõige esimesena asustasid piirkonna roomlased; hiljem sai Farost mauride valitsusala keskus. Linna kõige muljetavaldavamad hooned pärinevad aga katastroofiliste tagajärgedega 1755. aasta maavärina järgsest ajast. Vanalinna keskel asetseb 13. sajandi katedraal vastakuti 18. sajandist pärit episkopaalpaleega. Läheduses asus ka klooster, millest nüüdseks on saanud arheoloogiamuuseum. Barokkstiilis rajatud Nossa Senhora do Carmo kirik paelub oma rikkalikult kaunistatud interjööridetailide ja kullatud altariga. Kui astute mõned sammud turistide poolt külastatavatest tänavatest eemale, leiate end hoopis teistsuguses linnajaos, kus domineerivad lopsakate puudega rahulikud pargid ja alleed.

Portugal sihtkohad

Hotellid

SILCHORO 3 *
Algarve
7 ööd
Söökideta
Hind alates 446 €
LUAR HOTEL 3 *
Algarve - Praia Da Rocha
7 ööd
Hommikusöögiga
Hind alates 508 €
DA ALDEIA 3 *
Algarve
7 ööd
Hommikusöögiga
Hind alates 526 €
ALCAZAR 4 *
Algarve - Montegordo
7 ööd
Hommikusöögiga
Hind alates 549 €
PESTANA VIKING 4 *
Algarve - Praia Da Rocha
7 ööd
Hommikusöögiga
Hind alates 550 €
Mirachoro Rocha II
Portugal, Faro, Algarve, Praia da Rocha  
7 ööd
Söökideta
Hind alates 565 €
ALGARVE CASINO 5 *
Algarve - Praia Da Rocha
7 ööd
Hommikusöögiga
Hind alates 602 €
Luar Hotel
Portugal, Faro, Algarve, Praia da Rocha  
7 ööd
Hommikusöök
Hind alates 615 €
KR Hotel
Portugal, Faro, Algarve, Albufeira  
7 ööd
Hommikusöök
Hind alates 635 €
Estrela do Vau
Portugal, Faro, Algarve, Praia do Vau  
7 ööd
Söökideta
Hind alates 659 €
Algarve Gardens
Portugal, Faro, Algarve, Albufeira  
7 ööd
Hommiku-, lõuna ja õhtusöök
Hind alates 505 €

Vaata kõiki

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega