Ho Chi Minh

Varem tuntud Saigoni nime all, on Ho Chi Minh Vietnami peadpööritav nägu, kus leiab aset kõik, mida võiks oodata ühest Kagu-Aasia riigist. See on äri- ja kultuurilinn, kus sillerdavad luksuslikud hotellid ning oodatakse külalisi ka kõige odavamates külalistemajades, kus leiduvad maailma parimad restoranid ja maitsenaudinguid pakkuvad tänavatoiduletid. See on linn, kus hubastest poekestest võib sattuda kärarikkale turule, mis on täis kõikvõimalikku kaupa. Mälestused möödunud sõdadest on mõne ehitise seinal veel aimatavad, kuid ka need kaovad tasapisi keset hubaseid parke, moodsaid pilvelõhkujaid ja värvikirevat elu.

Da Lat

Da Lati nimetatakse ka Vietnami Pariisiks. See on huvitav linn, kus on põimunud looduse ilu, leidlik arhitektuur ja igavest kevadet meenutav kliima. Linn asub 1500 m kõrgusel merepinnast, Bang Langi platool, ning on alati kaetud uduvinega, mistõttu säilivad ideaalsed tingimused põllumajanduseks. Linn on kuulus oma männimetsade poolest. Da Lati ümbruses kasvatatakse roose, orhideesid, köögivilju, puuvilju ja kohvi.

Veel rohkem huvi pakub Da Lati arhitektuur, milles domineerivad art-deco stiilis Prantsuse koloniaalajastu hooned. Raudteejaam, katoliku kirik ja paljud teised ehitised Vietnamis meenutavad Euroopat. Oma kuju poolest tõuseb esile ka ”hull maja” – see on arhitekt Hang Nga projekteeritud külalistemaja. Paljud inimesed iseloomustavad seda hoonet kui midagi Gaudi Barcelona arhitektuuri ja Walt Disney lõbustuspargi hoonete vahepealset.

Kurordid ja vaatamisväärsused

Mekongi delta

Kõige kuulsam Vietnami looduslik objekt, mis on kantud maailma looduspärandi nimekirja. Teisalt on see Lõuna-Vietnami eluallikas, osa kultuurist ja eluviisist, mis paikneb haljendavas, veerikkas deltas. Seal näete kõike, millega Vietnam seostub: riisibasseinid, mööda kanaleid seilavad kaupu täis paadid, kärarikkad alevikud ja linnad ning metsloomad. Elu siin tuksleb Mekongi jõe rütmis. Kõike seda kaunistavad khmeeri pagoodid ja budistlikud templid ning kodusõja ajast säilinud Vietkongi mässuliste punkrid.

Pongouri kosk

50 km kaugusel Dalatist asuv Pongouri kosk on üks kütkestavamaid Vietnami looduspaiku. Selle seitsmest kaskaadist koosneva kose veejoad laskuvad 40 meetri kõrguselt ning moodustavad all hiigelbasseini. Vihmaperioodi ajal lummab kosk oma veemasside ja helidega. Kose läheduses kasvab palju vanu ja eranditult Vietnami päritolu puid. Kosk on arvatud riigi ilusaimate paikade hulka. Selle kose lähistel peetakse kevadpühi ning korraldatakse pidustusi inimese ja looduse vahelise sõpruse auks.

Punased ja valged luited

Need suured luited laiuvad Mui Ne kuurordi vahetus läheduses. See on paik, kus punaste ja valgete luidete vahel on võimalik nautida kõrbevaikust. Teisest küljest – ka siin pole pääsu rahvahordidest. Punased luited asuvad Mui Ne kuurordi lähiümbruses, valged on aga palju suuremad ja ulatuvad 24 km kaugusele linnast. Siiski on see suurepärane paik, et peatuda tunniks ning saata ära loojuv päike.

Maa-alused tunnelid

Mitte väga kaugel Ho Chi Minh'ist asub maa-aluste tunnelite võrgustik pikkusega 120 km. See on harukordne inimkätega rajatud ehitis, mis aitas Vietkongi mässulistel kinnitada kanda Lõuna-Vietnamis. Nendes tunnelites varjasid ennast tuhanded Cu Chi provintsi inimesed. Salajast tunnelite võrku hakati prantslastega ehitama juba sõja ajal, kuid kõige rohkem kasu tõi see kommunistlikele mässulistele võitluses ameeriklastega. Salajased maa-alused tunnelid ühendasid omavahel külasid ja haiglaid. Nende kaudu liikusid toiduvarud. Neisse on rajatud koolid, pulmasaalid, teatrid ja kauplused. Maa-alune võrgustik jooksis isegi USA sõjabaaside all. Ometigi oli maa-alune elu raske – pommitamiste ajal pidid mässulised viibima tunnelites mitu päeva ning linna elanikke vaevasid pidevalt haigused. Kuid just tunnelite võrgustik oli üheks põhjustest, miks USA sõduritel ei õnnestunud Vietnami sõda võita. Nende tunnelitega saab tänapäeval tutvuda nii seest- kui ka väljastpoolt.

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega