Hurghada

Hurghadat peetakse suurimaks Punase mere äärse piirkonna turismi- ja sukeldumiskeskuseks Punase mere kaldal, mis asub Kairost 450 km kaugusel. Erilise võlu annab Hurghadale kuiv kõrbekliima, tänu millele on kergem kuumust aastaringselt taluda ka Euroopa inimestel. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi.

Aastatest 1980 on kuurorti pidevalt laiendatud Egiptuse ja välismaalaste investorite poolt ja sellest on saanud liidripositsiooniga kuurort Punase mere ääres. Tänaseks on Hurghada Euroopa, Ameerika, Egiptuse ja araabia turistide seas populaarne kuurort, mille hotelle täispikitud rannajoon ulatub juba rohkem kui 40 kilomeetrini. Hotellidest ja puhkekompleksidest leiate igasuguseid sportimisvõimalusi merel – snorkling, sukeldumisklubid, jahiklubid.

Kuurort koosneb El Daharist (ehk downtown), mis on kohalikuks ärielu keskuseks ja kus asuvad suuremad kauplused ning Sakkala linnaosast, kus on peamine turismikeskus. Hotelle on ka Hurghada linnast väljaspool, näiteks Al Ahli piirkonnas põhja pool ning lõunas Senzo Mall kaubakeskuse ümbruses. Lähedal asuvad ka kuulsad Makadi puhkusekeskused (vaid 25km Hurghadast) Makadi Bay ja Madinat Makadi.

Hurghada piirneb kahe teise Punase mere kuurordiga: 22 km põhja pool on El Gouna ja 45 km lõuna pool on Safaga ning Soma Bay oma puutumatute korallrahude ja pikkade liivarandadega. Siia tulevad mereseikluste otsijad ja sukeldujad.

Punase mere veealust maailma peetakse üheks kaunimaks ja värvikamaks maailmas. Siin saab järele proovida kõik veespordiliigid: sukeldumise, purjetamise, lainelauaga sõitmise jne. Paljud sukeldumishuvilised käivad siin puhkamas ja sportimas. Peaaegu igas suuremas Hurghada hotellis laenutatakse veespordivarustust. Selle ala uustulnukatele korraldavad kogenud instruktorid sukeldumiskursusi. Merele, korallriffide juurde tehakse laevaekskursioone. Giftuni saar keset merd on parim paik esmakordseks tutvumiseks veealuse maailmaga. Abu Dabab, Shoab Alam, Shab Sharm, Panoramos ja Shoab Al Hamra (Elphinstone), aga samuti Rashmani ääres olevate korallide juures tasub proovida nii päevast kui öist sukeldumist.

Hurghada on heaks stardikohaks Niiluse kruiisidele ja Luxorisse minekuks.

Hotellid

Jaz Makadina
Egiptus, Hurghada, Madinat Makadi
7 ööd
Kõik hinnas
Hind alates 955 €

Vaata kõiki

Soodsad reisid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega