Napoli

Campania piirkonna süda ja keskus – Napoli – on suuruselt pärast Roomat ja Milanot kolmas linn Itaalias, samuti on ta vanim ja kunstiliseim linn selles riigis. Mööda Campaniat reisides võib tunduda, et Napoli paistab silma eelkõige oma müra ja lõunamaise kasimatusega, kuid ärge laske ennast sellest eksitada: Napoli vanalinn (ajalooline linn) on alates 1995. aastast kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja, siinsed muuseumid eksponeerivad Euroopa parimaid kunstiteoseid ja arheoloogiamälestisi, aga kuningalosside ja linnuste arvukuse taustal näib isegi Rooma veidi provintsiaalsena. Kohalik toit on samuti parimaid Itaalias. Tunnustust väärivad kohalikes restoranides valmistatud makaroniroad, mereannid, kohv, maiustused ja kahtlemata pizza. See traditsiooniline itaalia roog on algselt pärit Napolist.

Napoli on üsna kontrastne linn – kõige kauni kõrval pole siin võõrad ka kärarikkad tänavad, segadus ja prügihunnikud. Napoli on Lõuna-Itaalia majandus- ja kultuurikeskus, kus tegutseb rahvusvaheline lennujaam, meresadam, keeb äritegevus ja on arenenud tööstus. Siiski, linna igapäevase elu, viltuste grafitite või müra seas üllatavad meeldivalt hinge freskod, majesteetlikud skulptuurid, ilus panoraam ja kohalike elanike spontaanne vestlus tänavatel.

Capri saar

Campania piirkonna ranniku lähedal, Napoli ja Sorrento lahtede vahel, justkui veesügavusest välja sukeldunud Capri saart nimetatakse Maapealseks Paradiisiaiaks. Imelisest loodusest koos ajaloo ja muude mõnudega olid aastakümneid vaimustatud Rooma keisrid, vene revolutsionäärid, meelelahutusmaailma tähed. Nüüdki võib saarel näha mitmeid tuntuid nägusid.
Juba paleoliitikumi ajastul asustatud saar hõivati lühikeseks ajaks kreeklaste poolt, hiljem peremehetsesid seal keisrid Augustus ja Tiberius. Puhkajate tõmbepunktiks sai Capri juba 20. sajandi keskel.

Samuti on see populaarne sihtkoht päevaseks reisiks puhkuse ajal Campania piirkonnas või teistes naaberregioonides. Umbes 10 km2 suurusel saarel on kaks peamist linna: võluv Capri ja veidi rahulikum Anacapri. Mõlemas võib kahtlemata oodata suurt turistide tulva, seetõttu on seal palju restorane, kauplusi, hotelle ja rannaäärseid baare. Kuid kõndides natuke kaugemale, populaarsetest kohvikutest ja disaineripoodidest eemale, avaneb saare unikaalne sarm: palju vanu villasid ajast murenevate seintega, kõike kattev rohelus, puud ja värvikas bugenvillea. Seda kõike ümbritseb sinine läbipaistev vesi, mille lained paitavad vaikseid lahesoppe, kaljusid ja salapäraseid rannikukoopaid. kuri apskalo omulīgos ielīčus, klintis un noslēpumainās piekrastes alas.

Rooma

Campania maakonnale suhteliselt lähedal, umbes 130 km kaugusel Baia Domiziast, ilutseb Rooma ise. Puhates ükskõik millises piirkonna kuurordis pole mingi probleem külastada Itaalia pealinna. Rooma on kogu Itaalia kultuurikeskus pilkupüüdvate iidsete antiikehitistega, kultuuriväärtustega, arhitektuuriga, peente restoranidega ja ülemeeliku ööeluga. Siin asuvad Colosseum, Rooma foorum, Püha Peetruse basiilika ja Vatikani muuseum. Laiuvad pargid, imelised väljakud, purskkaevud ja alleed, millega kaasnevad alati suurepäraseid roogi pakkuvad armsad toidukohad. Lisaks kultuurile on Rooma Itaalia jaoks ka tähtis poliitiline ning religioosne keskus. Ning kahtlemata on Rooma üks ilusamaid ja inspireerivamaid pealinnu kogu maailmas.

Palju näha ja kogeda saab Roomas lihtsa jalutuskäigu ajal. Kuid ei tasu unustada, et tipphooajal on Roomas palju turiste, kes samuti soovivad sattuda linna peamistele kultuurimälestistele, seega eelnevalt koostatud kohustusliku külastuse plaan võib kiiresti osati muutuda ootamiseks järjekordades. Rooma linn hingab hiilguses, seda on vaja ainult nautida.

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega