Sharm el Sheikh

Kiiresti ja ekspansiivselt arenev Sharm El Sheikh Siinai kagurannikul pakub midagi igale maitsele. Sooja merd ja päikest kõigile, mõnusat äraolemist 5* luksushotellide hiigelterritooriumitel või odavat majutust ja piisavalt tegevust seiklushimulistele ja lõbujanulistele. Sharm El Sheikh koosneb mitmest homogeensest, suhteliselt iseseisvast ja eriilmelisest keskusest.

Sharm el Sheikh asub Siinai poolsaare lõunatipus. Kuna Sharm El Sheikhis toimub palju rahukonverentse, kutsutakse seda ka rahu linnaks. Paradoksaalselt on Sharm el Sheikh aga sageli olnud rahvusvaheliste konfliktide ja erimeelsuste objekt.

1956. aasta Siinai sõjas vallutasid Sharm el Sheikhi iisraellased. 1957. aastal sai Egiptus linna tagasi. ÜRO rahuvalvajad olid siin 1967. aasta Kuuepäevase sõjani, mil iisraellased vallutasid linna taas. Siinai poolsaar koos Sharm el Sheikhiga tagastati Egiptusele alles 1982. aastal. Alates sellest ajast on Egiptuse võimud jätkanud linna arendamist, mis sai alguse juba Iisraeli anneksiooni ajal. Linna suurimaks ja tähtsaimaks ärivaldkonnaks sai turism. Sharm el Sheikhis on kuus kuurortpiirkonda: Ras Nosrani, Shark´s Bay, Nabq Bay, Hadaba, Vana Sharm ja Naama Bay. Sharm el Sheikh erineb märgatavalt teistest Egiptuse kuurortidest. See on üks mainekamaid ja kallimaid Punase mere kuurortlinnu. 2- ja 3-tärniseid hotelle on siin vähe, 4- ja 5-tärniste hotellide valik on aga lai. Siinsed hotellid ja teeninduse tase on Hurghadaga võrreldes kõrgemad. Enamik hotelle on araabia stiilis. Hoonete kõrgus on looduskaitseseadusega piiratud.

Sharm el Sheikhi puhkama sõites peaks silmas pidama, et suurem osa siinsetest randadest on kaljused ja koralliderikkad, mistõttu puhkajatel ei ole lihtne merre suplema pääseda. Enamik hotelle on selle tarvis rajanud puit- või ujuksillad. Suplemisel on soovitav kanda spetsiaalseid jalatseid. Sharm el Sheikhis on kaks liivaranda: Naama Bay kuurordis ja Sharm el Maya lahes (vana Sharm el Sheikhi lähedal).

Sharm el Sheikhi suurim kuurort on lopsakate palmide alleede, uhkete hotellide, arvukate poodide, mereanni- ja kalarestoranide, ööklubide ja kasiinodega Naama Bay. Siinsed kuulsaimad ööklubid on Le Pacha, Hard Rock Café, Little Buddha (hotelli Tropitel Naama Bay kõrval), Black House (hotelli Tropicana Rosetta kõrval). Sissepääs ööklubisse maksab 60–100 Egiptuse naela. Naama Bay kuurordis on hulgaliselt beduiini-stiilis kohvikuid, kus saab vesipiipu suitsetada ja teed juua. Siinne mööda rannaäärt kulgev promenaad ühendab hotellid ühte puhketsooni. See on õhtuti kuurordi külaliste meelisjalutuspaigaks. Teine turistide lemmikkoht on Naama Bayst 5 km kaugusel asuv vana Sharm (Old Sharm ehk Old Bazar). Sinna saab sõita kohalike väikebusside või taksoga. Taksosõit maksab ca 20 Egiptuse naela. Turistid armastavad vana Sharm el Sheikhi, sest siin on võrreldes peene Naama Bayga märksa enam Egiptusele omast kohalikku koloriiti. Vanas Sharm el Sheikhis on rohkelt mitmesuguseid suveniiripoode ja kalarestorane.

Vana Sharmi lahe kallastel asub Sharm el Maya, kus on suurepärased liivarannad (sissepääs umbes 50-80 naela). Seal lähedal asub ka sukeldujaid paeluv Ras Om el Seid, mis võib uhkeldada oma suurepärase veealuse maailmaga. Enamus selle piirkonna hotelle asub kohe mere kaldal, kuid neist hotellidest, mis asuvad rannikust pisut kaugemal, viivad külastajaid randa tasuta bussid. Ras Om el Seid on rahulikum ja turistikesksem kuurort Sharm el Sheikhis, kuid ka siin tegutsevad kaubanduskeskused (kõige uuem nendest II Mercato), kohvikud (Makani), baarid (Papas Bar) ja ööklubid, millest kõige populaarsem on avatud taeva all olev klubi Dolce Vita. Naama Bay´st 30 km kaugusel asuvad Ras Nosrani ja Shark´s Bay kuurordid, mis ulatuvad kuni paljulubava Nabq Bay kuurordini. Mereäärsete hotellide lähedal on kaubanduskeskused, kohvikud, restoranid ja baarid – toitlustus igale maitsele.

Sharm el Sheikhi nimi on tuntud kõigi sukeldumisharrastajate seas. Siin saab sukelduda ja korallrahusid imetleda kalda lähedal. Sharm el Sheikh on sukeldumiseks üks parimaid kohti maailmas. 18 km kaugusel kuurortlinnast on UNESCO kaitse all olev Punase mere veealuse maailma looduskaitseala Ras Mohamed. Kuni 800 meetri sügavusele ulatuvad korallmüürid ja korallaiad jätavad unustamatu mulje ka paljunäinud sukeldumismeistritele. Sukeldumist pelgavatel puhkajatel on võimalus snorgeldada, allveelaeva või klaaspõhjalise laevaga sõita. Seiklushimulised reisijad saavad koos delfiinidega ujuda. Sharm el Sheikhis on mitu delfinaariumi.

Lisaks veealusele elule võluvad Sharm el Sheikhi puhkajaid huvitavad retked, mida organiseeritakse üksnes sellest Egiptuse kuurordist. Üks sellistest ahvatlevatest sihtpaikadest on Siinai ehk Moosese mägi ning Püha Katariina klooster selle jalamil. Sharm el Sheikhi puhkama tulles on reisijatel võimalus tutvuda ka teiste maade vaatamisväärsustega – Jeruusalemma ja Surnumerega Iisraelis ning Petraga Jordaanias.

Hotellid

Falcon Hills
Egiptus, Sharm el Sheikh, Hadaba
11 ööd
Kõik hinnas
Hind alates 299 €

Vaata kõiki

Soodsad reisid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega