Tai

Endise nimega Siiam, Taimaa on päikese, lopsaka looduse, maaliliste randade, kristallpuhta mere, kaunite saarte ja naeratavate inimeste maa. See on looduse hingematva ilu, aastasadu vanade templite, üle maailma tuntud külalislahkuse, eksootilise köögikultuuri ning kunagise suure ja võimsa Kuningriigi mälestiste vastupandamatu kombinatsioon.

Tai on imeline kuningriik, kus leidub budistlikke templeid, eksootilisi loomi ja tähelepanuväärseid saari. Riigil on põnev ajalugu ning ainulaadne kultuur, mille lahutamatuks osaks on isuäratav toit ja naudingut pakkuv massaažipraktika, kuid lisaks ka kaasaegne pealinn ja sõbralikud inimesed, kelles kehastub Tai kui naeratustemaa maine. 

Tai on ainus Kagu-Aasia riik, mida Euroopa riikidel ei õnnestunud koloniseerida. Valitsev riigikord on konstitutsiooniline monarhia ja praegune riigipea on Tema Majesteet Bhumibol Adulyadej. Ühtne Tai kuningriik on eksisteerinud alates 14. sajandi keskelt ning seda tunti varemalt Siiami nime all kuni 1939. aastani, mil võeti ametlikult kasutusele Tai Kuningriigi nimetus. 

Tai on rikas loodusvarade poolest, mille hulka kuuluvad kahtlemata mitmekesine floora ja fauna ning iseloomulikud ökosüsteemid. Tais on üle saja rahvuspargi, sealhulgas üle kahekümne merepargi, mis kõik pakuvad ainulaadseid elamusi, silmapaistvaid rajatisi ning võimalust vaadelda kohalikke loomi. Aktiivse puhkuse eelistajail on Tais lai valik: matkamine, mägijalgrattasõit, linnu- ja loomavaatlus, telkimine, sukeldumine. 

Kogu maailmas armastatud Tai köök väljendab Tai kultuuri olulisi aspekte: see on külluslik, soe, värskendav ja pingevaba. Kõik road põhinevad värskel kohalikul toorainel nagu aromaatne sidrunhein, tulised tšillipiprad ja rikkalikud mereannid. Mitmekesine rahvusköök toetub neljale põhimaitsele: vürtsikas, magus, soolane ja hapu. Hea isuga külalised saavad teha toiduekskursioone, külastades Bangkoki nuudlikioske, Phuketi mereannipaviljone ja Birma turu müügilette Mae Hong Son‘is. Kokanduskursustel paljastatakse näiliselt keeruliste roogade valmistamise lihtsus ning tõsiasi, et turu ja tooraine valdamine on olulisim oskus. 

Siin budistlikus riigis peetakse sidet vaimse maailmaga väga oluliseks ning religioossed praktikad on värvikad ja üldlevinud. Säravaid templeid ja kuldseid Buddha kujusid leidub nii maapiirkondades kui kaasaegses linnapildis. 

Mereranna külastus Tai rannikul või ühel paljudest saartest pakub võimalust lõdvestuda, vaadelda eksootilist mereelustikku või isegi sukelduma õppida. Üle kogu Tai, olenemata sellest, kas viibite rannikul, mõnel saarel või sisemaa rahvuspargis, avaneb külastajail kindlasti võimalus tutvuda omanäolise taimestiku ja loomastikuga ning avastada ainulaadseid ökosüsteeme alates põhjapoolsete mägede parasvöötmelistest metsadest ja Kesk-Tai tasandikest kuni Kirde-Tai savannide ja lõunaranniku mangroovimetsadeni. Lisaks elevantidele ja pärdikutele on Tai koduks ka karudele ja vaalhaidele, kes on maailma suurim kalaliik. 

Tai kliima on üldiselt troopikale iseloomulikult kuum ja niiske. Põhimõtteliselt võib ilmastiku jaotada kolmeks aastaajaks: kuum hooaeg, vihmane hooaeg ja jahe hooaeg, kuid Tai geograafiline asend võimaldab külastajatel aastaringselt leida endale sobiv ilm mõnes riigi nurgas. 

Tai lõunapoolsel rannikualal on vaid kaks aastaaega: vihmane ja kuiv. Kõigi rannapuhkuse planeerijate õnneks esineb vihmahooaeg Tai kahel rannikul veidi erineval ajal, mistõttu leidub päikselisi randu aasta läbi.

Veetemperatuur on Tais kõige soojem umbes aprilli lõpus, mil see jääb vahemikku 29–31° C ning jahedaim oktoobri keskpaigas, olles keskmiselt 27–29° C. Aastaringselt soe vesi tähendab, et Tais pole veespordi harrastamiseks vaja kalipsot, piisab vaid kaitsesärgist ja ujumispükstest.

Sihtkohad

Tai reisipakkumised

C-View Residence by New Nordic
Tai, Bangkok, Pattaya, Pratamnak, Pattaya  -
16.03.2018
11 päeva
Ambassador City Jomtien Inn Wing
Tai, Bangkok, Pattaya, Na Jomtien, Pattaya  -
23.03.2018
11 päeva
Kristine by New Nordic
Tai, Bangkok, Pattaya, Pratamnak, Pattaya  -
23.03.2018
11 päeva
Holiday by New Nordic
Tai, Bangkok, Pattaya, Pratamnak, Pattaya  -
16.03.2018
11 päeva
Eurostar Jomtien Beach Hotel & SPA
Tai, Bangkok, Pattaya, Jomtien, Pattaya  -
23.03.2018
11 päeva
Jomtien Plaza Residence
Tai, Bangkok, Pattaya, Jomtien, Pattaya  -
16.03.2018
11 päeva
Bella Express
Tai, Bangkok, Pattaya, Central Pattaya  -
23.03.2018
11 päeva
Ambassador City Jomtien Garden Wing
Tai, Bangkok, Pattaya, Na Jomtien, Pattaya  -
16.03.2018
11 päeva
Grand Bella
Tai, Bangkok, Pattaya, Central Pattaya  -
23.03.2018
11 päeva
Jomtien Thani
Tai, Bangkok, Pattaya, Jomtien, Pattaya  -
23.03.2018
11 päeva
Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega