Tuneesia

Тuneesia on maa, kus tunnetate Araabia ja Prantsuse kultuuri eripärasid. Vahel võib teile tunduda, et viibite Euroopas, teinekord aga panevad teid imestama Araabia kultuuri nüansid, näiteks kui puutute kokku tuneeslastele omase reegliteta liiklusega. Vaatamata mõnedele eurooplase jaoks ebatavalistele asjadele võlub ja lummab siine aeglane elutempo ja võime elu nautida. Tuneesiast saab kaasa tuua ja igapäeva elus kasutusse võtta ütluse: „kiiremini kui kiiresti ei saa midagi teha“. 

See on uskumatult sinise Vahemere äärne paik, kus linnakeste majad on suhkrukuubikutena liiva torgatud. Teiselt poolt „uhuvad“ riiki Sahara kõrbe tohutud luited ja ookeanina laiuvad liivad. Tuneesiasse mahub ära kõik, mida Põhja-Aafrikast leida võib: kõrguvad minaretid, Rooma gladiaatoreid ja rikkaid Foiniikia kaupmehi mäletavad ajaloolised paigad ning fantastiline ja mitmekesine toit – see on Tuneesia. Enamik puhkajaid tuleb siia, et külastada suuri ja värvikaid Vahemere-äärseid kuurorte. 

Sihtkohad

Soodsad reisipakkumised

Kuigi Tuneesia seostub sageli rannakuurortidega, on see ka kõrbete maa, kus saab küllastuseni nautida ääretut Saharat. Tassike piparmünditeed, jalutuskäik ja ostud traditsioonilisel turul, mereandide pidu rannaäärses restoranis – Tuneesias on lihtne leida kõike parimat, mis araabia maailmale omane. 

Sellest islamimaast on tänu mõõdukale suhtumisele riiki külastavatesse lääneriikide elanikesse saanud mugav ja eksootiline puhkuseriik. Oluline osa on ka Tuneesia ajalool – see Põhja-Aafrika maa on pidevalt sattunud suurte ajaloosündmuste keerisesse, olles näiteks 2000 aastat tagasi näinud mastaapseid Rooma ja Kartaago vahelisi Puunia sõdu ning mitte kõrvale jäädes ka Teise maailmasõja lahingutest. Seetõttu varieerub Tuneesia arhitektuuriline ajaloopärand Rooma amfiteatrist ja maailma vanimatest araabia minarettidest koloniaalajastu linnamajadeni. 

Üheks Tuneesia suurimaks aardeks on siiski selgeveeline, puhas, kalarikas ja kaunite randadega ääristatud Vahemeri ning palju päikest. Kõige palavamatel suvekuudel võib Tuneesias olla raskem puhata, kuid muul ajal on see suurepärane koht suplemiseks, päikesevannide võtmiseks, veespordiga tegelemiseks, mereandide degusteerimiseks, öiseks meelelahutuseks ning maa ajaloo ja kultuuri uurimiseks. 

Lisaks sellele on Tuneesia üks suurimaid Vahemere-äärseid spaateenuste keskusi, mis on tuntud talassoteraapia (ingl k Thalassotherapy) protseduuride poolest. Naha-, lihase- ja liigesehaiguste raviks kasutatakse meresoola, merevetikaid, muda, mineraale. Tuneesias on selleks kõik tingimused: suurepärased hotellid, kogenud spetsialistid, fantastiline kliima. Kõik Tuneesia mereravikeskused paiknevad ranna ääres, mistõttu võib pärast erinevate raviprotseduuride läbimist ülejäänud osa päevast pühendada päikesevannide võtmisele kõrvalasuval rannal.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega