Zell Am See - Kaprun

Zell am See – Kapruni piirkond asub Saltzburgi liidumaal ja on üks Austria kõige kaunimatest ning enimkülastatavatest paikadest. Siin, Alpide põhjaosas, 800 - 3000 m kõrgusel merepinnast pole põhjust rääkida lumeoludest, lumi on siin garanteeritud. Talvehooaeg kestab siin novembrist aprilli lõpuni, kuid tänu Kitzsteinhorni liustiku lähedusele on suusatamine siin võimalik aastaringselt. Selle piirkonna suurimateks eelisteks on suurepärases korras trassid ja hästi läbi mõeldud infrastruktuur. Kuurort sobib perepuhkuseks aga alles oma oskusi lihvivatele suusatajatele. Zell am See – Kapruni piirkonnas on puhkajate käsutuses rohkem kui 60 tõstukit; üle 30 igas raskusastmes laskumise, alates kergetest õpiradadest ja “sinistest” kuni põnevustpakkuvate “punaste” ja “mustadeni”; 200 km murdmaasuusaradu; kelgurajad; üle 10, sealhulgas ka lastele mõeldud suusakooli. Praktiliselt kõik nõlvad sobivad ka lumelaudureile. Piirkond pole kuulus mitte ainult oma suusavõimaluste poolest. Siin on loodud võimalused enam kui 30 spordialaga tegelemiseks. Aktiivse puhkuse sõpradele on see tõeline paradiis, kus neid ootavad üle 30 kinnise ja lahtise tenniseväljaku, squash ja ratsutamine, 36 golfiväljakut, jõusaalid, basseinid, saunad, langevarjusport ja palju muud. 2010.aastal lisandus neile paljudele vaba aja veetmise võimalustele veel üks – TAUERN SPA kompleks koos samanimelise hotelliga. Piirkonna populaarseimates kuurortides võib puhkust nautida iga ilmaga ning igal aastaajal.

Saalbach - Hinterglemm

Võluv Saalbachi alpiküla asub maalilises Glemmthali orus kõigest 4 km kaugusel naaberkuurort Hinterglemmist. Koos Leogangiga moodustavad nad ühe suurima suusapiirkonna Austrias, mis on tuntuks saanud “Suusatsirkusena”. Suurepärases korras tehniliselt hästivarustatud trasside mitmekesisus tagab erineva ettevalmistusega suusasõprade katkematu huvi nende suusakeskuste vastu. Parim aeg suusapuhkuseks, arvestades lumeolusid, on detsembri lõpust märtsi lõpuni, suusatajate käsutuses on rajad, mille kõrgeim punkt asub 2100 m kõrgusel ning madalaim 1003 m kõrgusel. Glemmthali orgu ümbritsevad olud on tõepoolest unikaalsed ja universaalsed. Selle tõestuseks võib pidada ka siin peetavaid suurvõistlusi, muuhulgas ka maailmakarika etappe. “Suusatsirkus” hõlmab umbes 200 km trasse igale maitsele ja vilumusastmele. 10-ks tsooniks jagatud radade hulgas leidub ekstreemseid, laugeid ja laiu, päikeselisi lõunanõlvadel ning varjurohkeid mägede põhjakülgedel. Peale mäe- ja murdmaasuusatamise pakub piirkond laialdasi võimalusi ka teiste spordialadega tegelemiseks. Puhkajate jaoks on avatud liuväljad, tenniseväljakud ja keeglirajad. Romantikutele on kindlasti hingelähedased tõrvikurongkäigud, saanisõidud ning jalutuskäigud lumest puhtaks roogitud radadel, mille kogupikkus ulatub tervelt 80 kilomeetrini. Peale sportimist on õhtuti võimalus lõõgastuda õlletubades, baarides, diskoteekides, klubides, kus võib lõbutseda sügavate öötundideni.
Hinterglemm on üks Saalbach-Hinterglemmi “Suusatsirkusesse” kuuluvaid kuurorte. Seda sõsarkuurorti lahutab Saalbachist 4 km. Üks põhilisi “Suusatsirkuse” eeliseid on Austria parim tõstukisüsteem, mis katab kõik sõidupiirkonnad. Muuhulgas viib puhkajaid 2020 m kõrguse Shcattbergi mäe tippu riigi ühe pikema köisraudtee 100-kohaline vagun. Lisaks sellele on kõik madalamal asetsevad peatused mugavalt hotellide läheduses. Praktiliselt kõiki piirkonna baashotelle võib iseloomustada sõnaga ski-out. Pole sugugi imekspandav, et need suusatajad, kes on valinud Saalbach-Hinterglemm-Leogangi piirkonna, ei kaota aega seistes tõstukijärjekorras. Selles piirkonnas on olemas kõik, millest suusatajad ja lumelaudurid unistavad – puutumata lumega nõlvad, laskumised lihtsast “rohelisest” kuni “musta” mäeni ning lõigud slaalomi sõitmiseks. Kuid “Suusatsirkus” pole kuulus mitte ainult oma suurepäraste sportimisvõimaluste poolest. Laitmatu teenindus, mitmekesised kultuuriprogrammid ning muidugi ehtsa mägise Austria veetlus – kõik see meelitab siia igal aastal palju puhkajaid.

Gasteinertal

Imekaunis Gasteini org asub otse Alpide südames, ümbritsetuna maalistest Hohe Tauerni mägedest. Tänu oma raviomadustega termaalallikatele on ta nüüdseks maailmakuulus. Kõik oru 5 kuurorti – Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein, Beckstein, Sportgastein – on populaarsed puhkekeskused, mis pakuvad suurepäraseid ravivõimalusi. Peale selle on neis paigus loodud väga head sportimisvõimalused ning iseloomulikult Alpidele on rõhk mäesuusatamisel. Oru suurimaks varanduseks on Radhausbergi mäes asuvad radoontunnelid, mida algselt kasutati kullamaagi kaevandamiseks. Hiljem viisid teadlased seal läbi rea uuringuid ja avastasid radoontunnelite tervistava mõju inimese organismile. Neid tunneleid kasutatakse nüüd juba üle 50 aasta raviotstarbel. Nende imelise tervendava jõu saladus peitub kolme faktori koosmõjus: radooni sisaldus (kuni 4, 5 nanoküriid 1 liitri õhu kohta), õhutemperatuur (37,5-41,5 C) ja kõrge niiskustase (70-90%). Maa-alustest allikatest tõusev radoonirikas aur loob kordumatu mikrokliima, mis aitab kaasa ainevahetuse paranemisele ja organismi taastumisele raku tasandil. Ravikuuri radoontunnelites soovitatakse liikumisaparaadi, hingamisteede ja nahahaiguste puhul. Tervelt 90% juhtudest annab ravikuur pikaajalisi edukaid tulemusi. Niisugune teraapia mõjub ka tervist ja immuunsüsteemi tugevdavalt. Reisikorraldaja Novatours või Teztour

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega