Val Di Fassa

Val di Fassa on üks Dolomiti Superski ühendatud piirkonna ja Sella Ronda “ringtee“ kuurortidest – tõeline Dolomiidi-Alpide pärl. Val di Fassa suusapiirkond on üks parimaid Itaalias hotellide taseme, tehnilise varustatuse ja teeninduse kvaliteedi poolest. Siin asuvad kuulsad koolid, kus töötavad professionaalsed instruktorid. Teenuste hinnad pole kõrged ja mitmekesise puhkuse võimalused laialdased. Seetõttu on Val di Fassa kõige populaarsem mäeorg Venemaa turul: kaks mäeoru keskset linna – Canazei ja Campitello, mida täiendavad väiksemad külad – Alba di Canazei, Pozza ja Vigo di Fassa, lisaks kohalike mastaape arvestades võrdlemisi suur linn Moena. Linnade arhitektuuris valitseb tirooli stiil, mis loob piduliku meeleolu. Kaunid chalet-tüüpi majakesed sulanduvad ideaalsest talvisesse maastikku. Val di Fassa mäeoru kuurortides on loodud kõik tingimused ja mitte ainult mäesuusaspordi harrastajatele. Siin leiab lisaks suusatamisele meelelahutust igale maitsele: poed, baarid, restoranid, spordiklubid ja jääpalee, värvikad baarid ja kärarikkad diskoteegid, moodne wellness-keskus, kino, bowling, lasteaiad ja muuseum, isegi karaoke vene lauludega.

Val Gardena

Maaliline Val Gardena mäeorg laiusega 15 kilomeetrit Dolomiidi-Alpide keskuses on kaunimaks mäesuusa piirkonnaks Sella Ronda regioonis. Paljude mäesuusatajate tunnustuse on see pälvinud tänu pikkadele ja mitmekesistele radadele, kvaliteetsele teenindusele ja kohalike elanike külalislahkusele. Turistide hinnangul on Val Gardena üks parimaid suusakuurorteid maailmas (asudes 6 kohal Leading Mountain Resorts of the World reitingus) ja parim Itaalia mäesuusa kuurort vastavalt Skiresort.de versioonile. Suusapiirkonna visiitkaardiks on mugavad kolme-, nelja- ja viietärni hotellid arenenud infrastruktuuriga, oma restoranidega, sealhulgas kaks restorani, mis on pärjatud Michelini tärnidega, wellness-keskused basseini, sauna ja ilukeskusega. Val Gardena mäeorg koosneb kolmest hästiarendatud infrastruktuuri ja elava atmosfääriga mäesuusakuurordist: Ortisei (St.Ulrich), Santa Christina (St.Christina) ja Selva Gardena (Wolkensten). Kuivõrd mäeorg hõlmab endiseid Austria maid, mis said Itaalia osaks peale Esimest Maailmasõda, kirjutatakse siin linnade ja tänavate nimesid kahes keeles. Val Gardena kuurortides saab lisaks mäe- ja jooksuradadel sõitmisele mängida golfi või tennist, ujuda, õppida ratsutama ja palju muud. Parmad diskoteegid, apres-ski baarid ja poed on koondunud Ortisei linna südamesse, seetõttu sõidutab reedeti ja laupäeviti Selvas ja Santa Christinas elavaid aktiivse ööelu harrastajaid öine ski-bus
Val Gardena kuurordid: Selva, Santa-Christina, Ortizei.

Dolomiti Di Brenta

Mäemassiiv, mis asetseb lääne suunal Trento autotee suhtes, on samuti mäesuusatajate seas väga populaarne. Suusapiirkonnad asetsevad kahe kirjeldamatult kauni alpioru mäenõlvadel – Val Rendena ja Val di Sole. Superskirama ühine mäepilet hõlmab 360 km ulatuses erinevaid suusaradu ja võimaldab sõita vähemalt viiel Skirama Dolomiti Amadello Brenta regiooni suusakuurordil. Val Rendena kuurordid: Madonna Di Campiglio, Pinzollo.

Livigno - Alta-Valtellina

Kuurort asub 40 km kaugusel Bormiost, Šveitsi piiri läheduses, kahe rahvuspargi vahel (Itaalia Stelvio ja Šveitsi Engadini vahel). Asetseb 23 km laiusena mäeorus, kahelt poolt piiratud 3000 meetri kõrguste mägedega. Talvel muutub Livigno lumiseks paradiisiks, mis rõõmustab eredate päikesekiirte, imelise looduse ja kõrgmägikliimaga. Praegu võib Livignot õigustatult pidada üheks tituleeritumaks Itaalia kuurordiks. Word Snow Awards versiooni järgi märgiti ta 2012. aastal “Parimaks Euroopa mäesuusa kuurordiks“, 2013 aastal pärjati “Parima perekuurordi“ tiitliga. Lapsevanematele ja lastele on siin 2 lasteaeda, laste mäesuusakool Lupigno, mänguväljakud õppetsoonis puksiirtõstukite lähedal. Siin on hea võimalus “panna oma laps suuskadele“. Igal õhtul ootab külalisi ees sisukas apres-ski: mitmesugused baarid ja mitu diskoteeki, “happy hours“ ja traditsiooniliste toitude maitsmine. Siin toimuvad värvikad spordi- ja kultuuriüritused: võistlused, festivalid, vabaõhu näitused, karnevalid. Kõige suurem Euroopas wellness-park Acquagranda asub justnimelt siin. Veel üks meeldiv üllatus: Livigno on maksuvaba kaubanduse tsoon, kus šoppingu sõpru ootavad 250 poodi ja butiiki tuntud kella- ja juveelibrändide, kosmeetika ja parfümeeria, alkoholi ja teiste uudistoodetega.

Bormio - Alta Valtellina

Kuurort on teenitult tunnistatud üheks Itaalia mainekamaks ja hästiarendatud suusakeskuseks. Oma suusatsoon on kõigest 50 km, kuid selle eest milline kvaliteet! Siin on nii maksimaalne kõrguste vaheldumine, mitmekesine reljeef kui laialdased võimalused uudismaal suusatamiseks. 2005 aastal toimusid Bormios maailmameistrivõistlused mäesuusatamises, mis andis kuurordile uue näo: avati Bormio mägiraudtee 2000, mis viib tunnis 2800 inimest kõrgusele 2000 m 7 minutiga, samuti on ehitatud mitmekilomeetrised tunnelid.

reisikorraldaja Novatours

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega