Baskimaa on põnev ja avastamist väärt!

Pikk nädalalõpp kevadisel ja lihavõttepidustusi nauttival Baskimaal sobib hästi nii kultuurihuvilistele, loodussõpradele, gurmaanidele kui lastega peredele, kõik leiavad siin midagi endale meelepärast.

Meie hotellid asuvad sadamalinnas Bilbaos, kus asub ka kuulus Guggenheimi muuseum. Võib külastada kuulsat San Sebastiani kuurortlinna, mis on valitud 2016.a Euroopa kultuuripealinnaks. Rioja piirkonnas saab tutvuda kohalike veinikeldrite toodanguga. Baskimaa on tuntud ka kui kvaliteetse siidri tootja, miks mitte veeta meeleolukas õhtu siidrimajas koos maitsva söögi-joogi ning mõnusa muusikaga. Lastele meeldivad kindlasti Bilbao Meremuuseumi eksponaadid ning Gexto Akvaariumi kirevad veelanikud.

Reisipaketi info:

 

Baskimaa piirkonnast

Baskimaa on piirkond, mis asub kahel pool Püreneede lääneosa, moodustades Prantsusmaa ja Hispaania vahelise piiri, ja ulatudes Biskaia laheni. Ametlikud keeled on nii baski- kui hispaania keel. Baskimaa koosneb seitsmest piirkonnast, nn ajaloolisest alast. Neli piirkonda lõunas, Hispaania territooriumil, moodustavad Hegoalde (Lõuna-Baskimaa) ning kolm piirkonda kirdes, Prantsusmaa territooriumil, moodustavad Iparralde (Põhja-Baskimaa). Lõuna-Baskimaa alla kuuluvad järgmised maakonnad - Araba, Gipuzkoa, Navarra ehk Ülem-Navarra, Biskaia. Põhja-Baskimaa alla kuuluvad Alam-Navarra, Labourd, Soule. Tähtsamate linnadena võiks nimetada Bilbaod, Vitoriat ja San Sebastiáni.

Bilbao

Bilbao on oluline sadama- ja tööstuslinn, kus elab üle miljoni elaniku. Linn asub Biskaia lahe piirkonnas, ümbritsetud kõrgetest metsadest, mägedest, viljakatest põldudest ja randadest. Siin on igaühele midagi - saab oivaliselt süüa, aktiivselt matkata ja kõrgetasemelist arhitektuuri nautida. Näide suurepärasest arhitektuurist on Bilbaos asuv maailmakuulus Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseum ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Biskaia sild. Lisaks on Bilbao tuntud oma väga modernse infrastruktuuri poolest, suurepärased ühendused on kõigi suuremate linnadega.

San Sebastian

San Sebastián e. Donostia on valitud Euroopa kultuuripealinnaks 2016. Sellesse linna, mis päeval on võluv ja romantiline ning õhtul muutub elavaks ja kaasakiskuvaks, on võimatu mitte armuda. Siit leiab Michelini tärniga pärjatud restorane ja autentseid tapasebaare - see on linn inimestele, kes oskavad elu nautida. San Sebastián jaguneb tinglikult kolmeks suuremaks linnaosaks. Vanalinnas (Old Town, Parte Vieja) asub enamik mõnusaid tapasebaare, arvukalt imelise arhitektuuriga kirikuid ja lõputult poodlemisvõimalusi igale maitsele. Grosi piirkonda jääb Zurriola rand, mis on surfajate lemmik. Piirkond on eriti populaarseks saanud just noorte seas. Siin on palju spordirõivaste poode, kunstigaleriisid, endisesse tubakavabrikusse ehitatud kaasaegse kunsti muuseum Tabakalera ja kuulus konverentsikeskus Kursaal. Playa de Ondarreta rand ja pargid on mõusaks lõõgastumiseks ideaalsed kohad. Amara jääb keskusest vaid 500 m kaugusele ja on San Sebastiáni kõige uuem linnaosa. Siin asuvad linna suurimad spordikompleksid ja kaugliinide bussijaam.

Vastutav reisikorraldaja Aurinko

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega