Korraldame Lõuna-Maroko parimaid paiku tutvustava ringreisi, mille sisse mahub nii Maroko rikast ajalugu ja kultuuri kui ka kontrastiderohket loodust. Sõidame Atlandi ookeani äärsest euroopalikust Agadirist läbi ajalooliste linnade ja külade, Atlase mägede ja palmioaaside kuldkollaste Sahara liivadüünideni välja. Avastame enda jaoks eheda Maroko, naudime selle lõhnu ja maitseid.

Lõuna-Maroko parimad paigad: Marrakech, Atlase mäed, Sahara kõrb ja oaasid.

Eestikeelse giidiga ringreis toimub 11.04-19.04.2017. Giid on Kaie Nurmeste.

  • Agadir 1 öö
  • Marrakech 1 öö
  • Ouarzazate 1 öö
  • Merzouga 1 öö
  • Ouarzazate 1 öö
  • Agadir 3 ööd

Ringreisil kuulub hinna sisse lisaks hommiku- ja õhtusöökidele ka lõunasöök (5 korda). Agadiris on majutus hommiku- ja õhtusöökidega.

 

Reisi programm

1. päev: Agadir
Saabumine Agadiri, majutumine 4* hotellis Argana, vaba aeg ja õhtusöök hotellis.

2. päev: Agadir - Marrakech (246 km)
Pärast varast hommikusööki sõidame bussiga Marrakechi, 1062.a. asutatud ajaloolisse kuninglikku linna. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega, nagu Majorelli aiad, Koutoubia minarett, Saadide dünastia hauakambrid ja Bahia palee. Lõunasöök Marrakechi vanalinnas medinas (hinnas). Pärast lõunat tutvume Marrakechi vanalinna ja soukidega ning naudime Djemaa El Fna väljaku peadpööritavat melu. Õhtusöök vanalinnas, ööbimine Marrakechi 4* hotellis Atlas Asni.

3. päev: Marrakech - Ourzazate (204 km)
Pärast hommikusööki hotellis sõidame läbi kuulsa Tizi-n-Tichka mäekuru ning jõuame Kesk-Atlase lõunapoolsetele nõlvadele. Teel teeme mitmeid peatusi, et imetleda vaateid Kõrg-Atlase lumistele tippudele ja järskudele mäekülgedele. Saabume kuulsasse Ait Benhaddou kindluslinna, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tutvume kasbah'ga ning teeme lõunapausi (hinnas). Pärast lõunat jätkame teekonda Ourzazate'i kõrbelinna suunas, et külastada linna olulisemaid vaatamisväärsusi kasbah'd ja kinomuuseumi. Teeme peatuse ka kohalikus käsitöökaupluses, kust soovijad saavad suveniiriks kaasa osta hõbeehteid, kingi, kotte, vaipu ja erinevaid suveniire.  Majutus Ourzazate'i 4* hotellis Le Riad koos õhtusöögiga.

4. päev: Ourzazate - Tineghir (164 km) - Erfoud (145 km) - Merzouga (60 km)
Pärast hommikusööki jätkub ringreis Tineghiri suunas. Külastame rooside orgu ja selle juures asuvat Kala'at Mgouna linna, kus igal aastal mais toimub roosifestival. Seejärel jõuame ainulaadsesse Todgha (kirjutatakse ka Todra) kanjonisse, mille värvilised kaldaseinad on kohati kuni 160 m kõrged. Lõunapaus (hinnas). Edasi sõidame bussiga läbi Tinjdadi palmisalude, Ougnat' mäemassiivi ja Jorfi oaasi sügavamale Sahara kõrbe kuni jõuame Erfoudi linna. Tutvume linnaga ning seejärel sõidame ööbimispaika Merzouga külla, kõrbedüünide serval asuvasse hotelli. Tegemist on omanäolise berberi stiilis kõrbehotelliga. Õhtusöök ja ööbimine Merzouga hotellis Auberge Palmyras y Dunas.

5. päev: Merzouga - Ourzazate (362 km)
Tervitame päikesetõusu maalilistes Merzouga kõrbedüünides. Hommikusöögi järel jätkame teekonda bussiga Ourzazate'i poole. Sõidame läbi Tafilalte regiooni linnade Rissani ja Tazzarine'i (maailmakuulsa filmi „Babel" osade stseenide võttepaik). Lõunapaus Tazzarine'is (hinnas). Teel Ourzazate'i saame näha väga vaheldusrikast Maroko loodust - mägesid, kivikõrbeid, akaatsiasalusid ja palmioaase. Edasi jõuame Draa orgu, mille kaudu liikusid omal ajal karavanid Saharast Põhja-Marokosse. Draa orgu nimetatakse ka „1000 kasbahi oruks", sest neid ajaloolisi kindluselamuid on seal säilinud palju ja veel tänapäevalgi on osad neist elamutena kasutusel. Õhtuks jõuame Ourzazate'i. Majutumine ja õhtusöök 4* hotellis Le Riad.

6. päev: Ourzazate - Taroudant (290 km) - Agadir (85 km)
Pärast hommikusööki alustame sõitu Agadiri. Teel teeme ka lõunapeatuse (lõuna hinna sees) ja külastame ajaloolist berberi linna Taroudant'i, mida on nimetatud ka „väikseks Marrakechiks". See hästi säilinud linnamüüri ja kompaktse medinaga linn on kuulus oma soukide ja puidust käsitöö poolest. Aga siin kaubeldakse ka kõikide teiste traditsiooniliste berberi kaupadega. Agadiris majutumine ja õhtusöök 4* hotellis Argana.

7.-8. päev: Agadir
Hommiku- ja õhtusöök hotellis Argana****, 2 vaba päeva rannapuhkuseks.

9. Päev: Agadir
Hommikusöök hotellis Argana ning check-out kell 12:00. Pealelõunal lahkumine hotellist, transfeer lennuväljale ja kojulend.

Majutus

Majutus ringreisi ajal on 4-tärni hotellides kahekohalistes tubades. See vastab Maroko 4* hotellide klassifikatsioonile, mis meile harjumuspäraste standardite järgi võib mõnel pool vastata pigem 3* või 3+*. Ringreisi ajal liigume aga paikades, kus hotellivalik on suhteliselt piiratud. Ringreisi hotellides on toas TV, telefon, kliimaseade, vannituba. Hotellides on baarid ja vähemalt hommiku- ja õhtusöögirestoran, Agadiri hotellis on ka bassein. Hommikusöök on enamasti kontinentaalne ja mitte väga rikkalik.

Hotellides on hommiku- ja õhtusöögid kogu reisi vältel ning lõunasöögid ringreisil (5-l päeval).

 

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega