Üldinfo

Reis Itaalia südamesse neile, kes on juba avastanud või soovivad avastada selle ammendamatult rikka Vahemere-äärse maa võlusid.

Itaalia olemust võib kõige vahetumalt tajuda Toscanas, mida peetakse itaalia keele ja kultuuri hälliks. Siit leiate kõige itaalialiku koosluse. Ajaloolistes Kesk-Itaalia linnakestes, kus sõbralikult segunevad minevik ja tänapäev, võib nautida arvukaid kunsti– ja ajalooväärtusi, parimat itaalia kööki ning kuulsaid veine. Reisiprogramm lisab nii mõnegi ereda killu mosaiikpilti, mis ühtekokku moodustab Itaalia.
 
Reis on üles ehitatud nii, et kosutatud ja hellitatud saaksid nii ihu kui hing. Reisi alguses peatume Liguuria mere ääres Viareggio ajaloolises kuurordis majutusega rannaäärses hotellis. Seejärel suundume Toscana südamesse majutusega San Gimignano ja Siena läheduses, et veeta sumedaid õhtuid Toscana kaunites väikelinnades.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

 Germalo Reisikava
1. päev OTSELEND TALLINN-VENEETSIA

Koguneme kell 15:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Veneetsia kell 17:30-19:25 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!

Benvenuti in Italia! Majutume reisi esimesel ööl Veneto maakonnas hotellis***.

 
2. päev VINCI - LUCCA - AJALOOLINE VIAREGGIO KUURORT

Hommikusöök hotellis. Sõidame Toscanasse ja alustame Toscana avastamist.

Sõidame renessansiajastu geeniuse Leonardo da Vinci sünnipaika. Anchiano mägikülas õlimägede keskel näeme tulevase suurkuju tagasihoidlikku sünnimaja Vincis, kus väike Leonardo ka ristiti. Muuseumis saab näha tema lennukaid ideid arhitekti, inseneri ja teadlasena.

Külastame ühte omapärasemat Toscana linna Luccat. Liguuride rajatud linna ehitasid välja roomlased, frankide ajal sai temast kogu Tuscia ehk tollase Toscana margi pealinn. Jalutame ajaloo keerdkäikudes hästi vastu pidanud keskaegse vanalinna tänavail, näeme ovaalset väljakut antiikse amfiteatri kohal ning Puccini sünnimaja.
 
Külastame oliivõli tootmise majapidamist ja degusteerime erinevaid õlisid. Jätkame teekonda läbi õhtuse Toscana maastiku.
 
Õhtuks jõuame Viareggio ajaloolisse kuurorti Liguuria rannikul. Selle supluspaiga võlud avastas Napoleoni õde Pauline Borghese. Tema eeskujul kerkisid esimesed villad juba 19. sajandi alguses, hiljem lisandusid hotellid ja rannapaviljonid - elegantseimad neist 19.-20. sajandi vahetusel levinud juugendstiilis, mida on Itaalias tuntakse Liberty nime all.
 
Majutume kolmel järgneval ööl rannaäärses kuurordis Viareggios hotellis Liberty*** või sarnases.

 
3. päev VÄLJASÕIT ELBA SAARELE - BOLGHERI

Hommikusöök hotellis. Lühikene laevasõit viib meid Toscana saarestiku suurimale saarele (laevapilet lisatasu eest). Võluva Elba saare karm ja kidur makjataimestik vaheldub maaliliste külade, kutsuvate randade ja eriti dramaatiliste vaadetega kõrgetelt kaldakaljudelt säravsinise mere kohal. Villa dei Mulini muuseumis Portoferraio ülalinnas saame ettekujutuse Napoleon I Bonaparte elust pagenduses Elbal. Mägedes asuv Marciana küla on saare vanim asustuspaik ning üks veetlevamaid külasid, mille järsud ja käänulised tänavad on justkui tänapäevast puutumata jäänud ning vaateplatvormidelt avanevad suursugused vaated saarele ja Liguuria merele.

Tagasi mandril, külastame väikest Bolgheri linnakest. Bolgherisse viivat kitsast teed palistab väärikate kõrgete küpresside allee, mis on inspireerinud kirjanikke ja filmitegijaid ning pakub silmailu kui äratundmisrõõmu meilegi. 
 

4. päev VABA PÄEV VIAREGGIO RANNAS, SOOVIJATELE CINQUE TERRE RAHVUSPARK

Hommikusöök hotellis. Soovijatega sõidame külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Cinque Terre rahvusparki (lisatasu eest).
Karmiilmeliste mägede varju peitub ligi viieteist kilomeetri pikkune hambuline ja järsk rannajoon. Inimkäsi on lisanud mäenõlvadelt laskuvad terrasspõllud viina- ja õlipuudega ning viis üliarmast linnakest- Cinque Terre, tõlgituna „viis maad” - viis pärlit merekarbis. Tulemus on maaliline: ahtale rannaribale surutud või mere kohale kaljunukkidele klammerdunud nukulinnade valdavalt soojades toonides hõõguv koloriit loob vaimustava kontrasti eresinise mere, hallide rannakaljude, roheliste viinamägede ja hõbedaste oliivisaludega. Kitsad tänavad laskuvad sadamasse või juhivad pühakodadeni kõrgemal mägedes. Rannikuga paralleelselt kulgevad matkarajad linnade vahel. Külastame erinevaid linnakesi ning naudime ainulaadset olustikku. Vaba aeg lõunatamiseks.

Õhtupoolikul jääb aega, et puhata Viareggio rannas või minna õhtusele jalutuskäigule mööda meeleolukat rannapromenaadi.
 

5. päev VOLTERRA – MONTERIGGIONI - SAN GIMIGNANO 

Hommikusöök hotellis. Üle kauni Toscana kuppelmaastiku lookleb tee Volterra poole – kerges vines lainjaid mäenõlvu kaunistavad küpresside read ja oliivisalud. Müstilise ilmeline keskaegne linn kõrgub kaljunukil dramaatiliselt lõhestunud maastiku kohal. Koos linnaga sündis ka alabastri töötlemise traditsioon, mis on Volterrale juba aastatuhandeid kuulsust toonud. Arvukad alabastritöökojad ja -ärid kitsail tänavail annavad tunnistust iidse kunsti elujõust. Siin asub ka üks ülevaatlikumaid etruski muuseume Itaalias.

Peatume 13. sajandist suurepäraselt säilinud linnamüüriga miniatuurses Monteriggionis. Sienalaste kantsi kaitsev 2 värava ja 14 massiivse torniga müürikroon avaldas sügavat muljet juba Dante Alighierile.
 
Õhtupoolikul külastame “ilusate tornide linna” San Gimignanot, mis keskajal oli Rooma siirduvate ja sealt tulevate palverändurite kohtumiskoht. Keskajal ehtis linnasiluetti tervelt 72 torni- üks kõrgem kui teine, sest rivaalitsevad jõukad patriitsipered püüdsid üksteist elamu kõrgusega pidevalt üle trumbata, kuni sellele seadusega piir pandi. Kuigi torne on tänaseks alles vaid 14, pakub keskaegne linn veel nüüdki uhket vaatepilti ja uhked on ka vaated ümbritsevale maastikule.

Soovijatel on võimalik ühineda õhtusöögile kohalikus talumajapidamises, kus saab uudistada pererahva elu-olu ja nautida õhtusööki mahetalu toodetest. Lisaks sellele saab nautida imepärast vaadet kaunilt valgustatud San Gimignano linnale.

Majutume kolmel järgneval ööl Toscana maamõisa stiilis hotellis Villa Gloria*** või sarnases.
 

6. päev RENESSANSI HÄLL FIRENZE - STRADA „CHIANTIGIANA“ - CHIANTI VEINID

Hommikusöök hotellis. Sõidame Toscana pealinna Firenzesse.

Jalutuskäik vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Põikame sisse ka Firenze turule – siin müüakse ning pakutakse ka proovida erinevaid hõrgutavaid spetsialiteete, mis on toscana köögi niivõrd kuulsaks teinud. Soovijatega läheme naudime unustamatut panoraamvaadet linnale Michelangelo väljaku vaateplatvormil. Firenzes hea võimalus teha sisseoste või nautida firenze steiki - kuulsat bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.

Tagasitee kulgeb läbi Chianti piirkonna Toscana südames. Meie teele jäävad traditsioonilised keraamikatöökojad ja musta kukega märgistatud Chianti Classico viinamäed Strada Chiantigiana kaunite vaadetega veiniteel. Jõuame kuulsusrikka ajalooga veinimõisa- tõelisesse castellosse, mille keldreis valmis vein juba 16. sajandil. Tutvume veinivalmistamise saladustega ja degusteerime kuulsaid Chianti veine nende sünnikohas.
 

7. päev SIENA - VAL D’ORCIA VAATED - BAGNO VIGNONI - PIENZA

Hommikusöök hotellis. Külastame Firenze keskaegset rivaali - Sienat. Kolmele künkale ehitatud iidse ülikoolilinna kaunis, merekarbikujuline peaväljak on igasuvise palio areeniks. Terrakota-toonides keskaegse linnasüdame aktsendiks on mitmevärvilise marmoriga kaunistatud katedraal. Ei ole juhus, et just siit on pärit nii Toscana parimad maiustused, kuulsaimad pühakud, kui ka maailma vanim tegutsev pank.

Sõidame Sienast lõuna poole ja imetleme Crete Senesi väga omapärast kuumaastikku ning Orcia oru klassikaliselt toskaanalikku ilu. Teeme peatuse Bagno Vignonis väikeses linnakeses, kus peaväljaku asemel on aurav kuumaveebassein ning kus Tarkovski filmis oma kuulsa linateose “Nostalgia”.

Pienza linnas (UNESCO) tutvume paavst Pius II Piccolomini utoopialinna planeeringuga. Arhitekt Bernardo Rossellino kaasabil suutis paljulapselisest ja vaesunud aadliperest pärit paavst muuta oma tagasihoidliku sünnipaiga Corsignano renessansiaja ideaallinnaks, kus järgiti ja viidi ellu tollase linnaplaneeringu põhimõtted. Väga hinnatud on pika ajalooga kohalik lambajuust il Cacio Pecorino di Pienza.
 

8. päev VILLA D’ESTE TIVOLIS, OTSELEND NAPOLI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Lõuna-Itaaliasse. Teel läbime Umbria, Lazio ja Campania maakonnad.

Teeme peatuse Rooma lähedal Tivolis, et külastada kaunist Villa d’Este’t. Kardinal Ippolito d’Este suurepärane palee ja imepäraste purskkaevudega aed on kahtlematult üks parimaid renessanss arhitektuuri näiteid.

Jõuame lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia! Otselend Napoli-Tallinn kell 19:45-23:55 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

899 €* / 947 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 13. veebruarini.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Veneetsia ja Napoli-Tallinn (Nordica liinilennud)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis konditsioneer, WC, video)
* 1 öö Veneto maakonnas hotellis***, (2-in. toad), 1 hommikusöök
* 3 ööd Viareggios hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki
* 3 ööd Toscanas hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki
* Ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* ETTETELLIMISEL ja tasumisel laevapiletid Elba saarele (Piombino-Portoferraio-Piombino). Hind 35 €. Palume oma soovist sõita Elba saarele kindlasti teada anda reisi broneerides! Laevapiletite hind võib muutuda broneerimisperioodi vältel olenemata reisikorraldajast!
* Cinque Terre ekskursioon laevaga 59 €
* Ühene majutus hotellides 160 €
* Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!
 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Napoleoni residents Villa Mulini Elba saarel 5 EUR; 18-25 a. 2,5 EUR; alla 18 ja üle 65.a -tasuta
* Guarnacci etruski muuseum Volterras 8 €
* Siena katedraal 5 €
* Kindlus-lossi külastus ja Chainti veini degusteerimine u. 15 €
* Vinci muuseum + Leonardo sünnimaja 5 € (grupipilet), lastele 6-13 a. 3,50 €
* Medicite kabel Firenzes 6 €, soodushind 3 €
* Bargello muuseum Firenzes 4 €, soodushind 2 €
* Toomkirik Firenzes tasuta, kirikukupli külastus 8 €
* Toomkiriku kellatorn 6 €
* Babtisteerium Firenzes 4 €
* Santa Groce kirik Firenzes 5 €, sooduspilet 3 € lapsed 11-17a.
* Palazzo Vecchio Firenzes 6 €, 4,50 € 18-25 a.
* Õhtusöök talumajapidamises 35 €
* Õli degusteerimine koos suupistetega 13 €
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a. vanustele EL kodanikele
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!
 

Lisainfo

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

 
Lennuki pagas

Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas, mille maksimaalsed mõõtmed ei tohi ületada 32x84x56 cm ja mille kaal ei tohi ületada 15 kg.
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega