Vahemeri

Vahemeri on Euroopa populaarseim kruiisipiirkond oma uhkete suurlinnade ja romantiliste saarekestega. Vahemeri on hea sihtkoht neile, kes lainetust pelgavad, sest lühikesed vahemaad ja lahesopid hoiavad merehaiguse eemal. Sind ootavad Itaalia katedraalid ja skulptuurid, Kreeka templid, Prantsusmaa lossid ja Hispaania härjavõitluse areenid. Vahemere kruiiside valikust leiab igaüks endale sobiva. Lühipuhkuseks sobivad näiteks mõnepäevased kruiisid suurtel kruiisilaevadel, nädalaste kruiiside puhul võib riike avastada nii hiigellaevadel populaarseimate sadamate vahel liikudes kui ka väikeste luksuslaevadega, mis viivad Sind vaiksematesse paikadesse. Pikemat puhkust planeerides leiab väga muljetavaldava marsruudiga mitmenädalasi kruiise, mis peatuvad Barcelonas, Toulonis, Monte Carlos, Korsikal, Firenzes, Roomas, Valletas, Tuneesias, Sardiinias, Alžeerias ja Valencias.

  • Lääne-Vahemere kruiis peatub tavaliselt Hispaanias, Barcelonas, Monacos ja ka Itaalias.
  • Ida-Vahemere marsruudid hõlmavad Itaaliat, Horvaatiat ja Kreekat ning mõnikord ka Türgit ja Iisraeli.

Vahemere kruiiside hooaeg kestab enamasti kevadest sügiseni. Rahvarohkeim periood on kuum suveaeg, kuid populaarsust koguvad ka talvised kruiisid, mil temperatuur jahedam ja eluolu rahulikum.

Kariibi mere saared

Kariibidelt leiad valged liivarannad ja türkiissinise vee. Mõni saar on kaetud lopsakate vihmametsade ja mägedega, teistel on aga kõrbed ja korallrahud. Kariibidel seilates mine snorgeldama või paadiekskursioonile ning maitse kindlasti kohalikke mereande.

  • Kariibi mere idaosa kruiis külastab Kariibi mere idaosa saari, mille hulgas on USA ja Briti Neitsisaared, Saint Martini saar ja Puerto Rico.
  • Kariibi mere lõunaosa tuntuimad saared on näiteks Prantsuse Antillid (Martinique, Guadeloupe ja Saint Barths), Saint Lucia, Dominica ja Grenada ning liivased Aruba, Bonaire ja Curacao.
  • Kariibi mere lääneosa kruiis külastab Mehhikos Cozumeli saare ja Progreso sadamalinna lähedal olevaid iidseid varemeid, Belize, Hondurase nind annb võimalust naudida päikest Kaimanisaartel või Jamaical.

Aasia, Austraalia ja Okeaania

Aasia kruiisil saab külastada paljusi nii India- kui ka Vaikse ookeani ääres asuvaid sadamalinnu. Jaapan, Vietnam, Hiina, Lõuna-Korea, Hongkong, Singapur, Tai, India ja teised riigid väärivad külastamist! Ida-Aasia reis hõlmab üldjuhul vahepeatusi Hiina, Jaapani ja Lõuna-Korea toimekates linnakeskustes. Kagu-Aasia kruiisid, mis tavaliselt seilavad Singapuri ja Hongkongi vahet, võimaldavad loodusturismi ning rannapuhkust Tais, Kambodžas ja Vietnamis.

Vaikse ookeani lõunaosa ja India ookeani vahel asuv Austraalia on erakordselt mitmekesine geograafia, eluslooduse ja kliima poolest, hõlmates kõrbi, mägesid ning vihmametsi. Okeaania hõlab ka paljusi Vaikse ookeani saari, mis jagunevad lais laastus kolmeks suureks piirkonnaks: Melaneesiaks, Mikroneesiaks ja Polüneesiaks.

Kruiisid, mis peatuvad Austraalia ja Uus-Meremaa sadamates, sisaldavad pikemaid Vaikse ookeani reise ning maailmale tiiru peale tegevaid marsruute. Kruiisilaeval saab külastada ka mitmeid Vaikse ookeani lõunaosas asuvad saari nagu Fidži, Tahiti, Bora Bora, Vanuatu, käia Uus-Kaledoonias, Prantsuse Polüneesias ning Seltsisaari ning uidata pisematel saartel.

Teised kruuis piirkonnad

Lõuna-Ameerika ja Alaska on mõlemad omamoodi ligitõmbavad. Kui looduse võimas ilu on see, millest unistad ööl ja päeval, siis on Alaska Sinu jaoks justkui loodud. Päevitamine ja ujumine ei ole selle kruiisi teema, küll aga puutumatu loodus, hiiglaslikud mäed ja helikopterilennud liustike kohal. Lõuna-Ameerikast saab suunduda ka näiteks ekspeditioonile Antarktikasse. Või külasta kruiislaevaga hoopis Galapagose saari, mis on ideaalne sihtkoht neile, kes huvituvad linnuvaatlusest, loodusfotodest ning floorast ja faunast, mida mujalt ei leia.

 

 

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega