Reis Kuubale on kui ajaretk, kus minevik ja olevik eksisteerivad külg-külje kõrval. Lagunema kippuvad suursugused koloniaalehitised, tänavatel vuravad stiilsed Ameerika autod kõrvuti logisevate žigulidega, kuskil mängib nakatavaid rütme bänd a la Buena Vista Social Club, maja ees istuvad taadid, sigarid hambus ja liigutavad malenuppe, ninna tungivad ahvatlevad toidulõhnad kuulsatest Kuuba kodurestoranidest (paladares), Kuuba legendid Che ja Fidel, Kuuba rumm, sigarid ning Hemingway baar, piltilusad Varadero paradiisirannad, lopsakas troopika ja nakatav salsa. Kõige krooniks on kuubalaste nakatavalt rõõmus meel, kustumatu optimism ja muusikalembus. Seda peab lihtsalt ise kogema!

Reis Havanna - Varadero

Aurinko eestikeelse grupijuhiga reis toimub 28.12.2018 - 8.01.2019.

5 ööd Havannas –  5 ööd Varaderos, Hind: 10 päeva, al. 2249 € / reisija.

Reisi vältel on teil võimalik tutvuda korraga kahe Kuuba populaarseima linna - Havanna ja Varaderoga. Puhkus algab Havanna koloniaalajastu pitserit kandvates linnakvartalites. Peale linnapuhkust ootab teid Varadero 20 km pikkune kaunis liivarand ning täisteenindusega hotellid. Palmidega ääristatud Varadero rannakuurort on suurepärane valik mõnusa rannapuhkuse veetmiseks.

Havanna

Havanna on kaunis, pisut ajahambast puretud hoonetega linn, mis pakatab elurõõmust. Havanna vanalinna arhitektuur jutustab Kuuba endiste kolonisaatorite rikkusest ning kaasaegne värvikas elu kuubalaste lõpmatust leidlikkusest. Vanalinnas ning sadamakindluses paiknevad linna populaarseimad baarid ja restoranid. Havanna tänavapildis võib veel tänapäevalgi näha ringi sõitmas 1950ndate Ameerika autosid.

Arvukad vaatamisväärsused, muuseumid ja mälestusmärgid annavad tunnistust nii keskaegsest Euroopa kunstist kui kuubalaste endi jaoks olulistest sümbolitest - vabadussõjast, rummist ja sigaritest. Kohalikku macho-kultuuri pehmendab kuubalaste muusikalembus. Kõikjal kõlavad rütmikad meloodiad, kuubalaste vahetu ja muretu elllusuhtumine nakatavad ka puhkajaid. 

Havanna eelised

 • Havanna põnevad vaatamisväärsused
 • Huvitavad ekskursioonid
 • Sõbralikud ja avatud kuubalased

Varadero

20 km pikkune valge paradiisirand ja türkiissinine Kariibi meri, tempokad salsarütmid ja jahutavad joogid, troopilised palmid ja mahlased puuviljad - Kuuba ilusaim kuurort Varadero kutsub lõõgastuma ning rannarõõme nautima.
Heatasemelised kõik hinnas hotellid paiknevad otse mere ääres lopsakate puude varjus ning pakuvad mõnusat troopikapuhkust koos selle juurde kuuluva maitsva söögi-joogiga.

Varaderos on piisavalt tegevust ka neile, kes tahavad oma puhkuse aktiivselt veeta - olgu see siis sportlik elamus Varadero golfiväljakul, kohalikus delfinaariumis delfiinidega ujudes, snorkeldades, surfates või sukeldudes! Ja ärgem unustagem siit bussisõidu kaugusele jäävat nostalgilist Havannat, kus koloniaalne minevik ja kommunistlik tänapäev ning kõik, mis selle vahele mahub, on moodustanud ainulaadse koosluse ning väärib avastamist.

Varadero eelised

 • Piltilusad liivarannad ja türkiissinine Kariibi meri
 • Korralikud rannahotellid ja hea valik meelelahutust
 • Mitmekesine valik aktiivse puhkuse võimalusi
 • Nostalgiahõnguline, ehe Havanna asub lähedal

 

Hinnas sisaldub

 

 • Edasi - tagasi lennupiletid Tallinn - Helsingi - Havanna
 • Majutus 4 ööd Havannas ja 6 ööd Varaderos 4* kõik hinnas hotellis
 • Lennujaamatransfeerid
 • Eestikeelse reisiesindaja teenused

Reisidokumendid ja riiki sisenemine

EESTI KODANIK: Eesti kodanik vajab Kuubale reisimiseks viisat, turismi eesmärgil ja teatud kindlatel tingimustel reisijatele annab õiguse riiki siseneda viisaga võrdsustatud turistikaart, mis tuleb taotleda enne reisi algust. Ühekordse sisenemisega Kuuba turistikaart - 30 eurot.

EESTI HALL VäLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS: Viisatingimused samad, mis Eesti kodanikele. Vajalik kehtiv Eesti elamisluba.

VENE KODANIKU PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS: Viisavaba kuni 30 päeva.

reisikorraldaja Aurinko.

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega