Võimalus tutvuda Madagaskari ainuaaldse looduse ja loomadega, millele järgneb lõõgastav rannapuhkus.
Meie teekond viib mööda riigi ainsat maanteed - Route nationale 7-t, mis ulatub pealinnast Antananarivost saare põhjaosas kuni lõunaosa pealinna Tolearini.

Aurinko eestikeelse grupijuhiga reis toimub 23.03- 03.04.2018.

Hind: 10 päeva al. 3199 € / reisija

Madagaskari ringreis ja Ifaty rannapuhkus

Madagaskar on saar Aafrika idarannikul India ookeanis. Indoneesia järel suuruselt teine saareriik maailmas (suuruselt 4 saar maailmas). Madagaskarit tuntakse seal ohtralt leiduvate lateriidi- ja rauarikaste punamuldade tõttu ka nö punase saarena.

Madagaskar koosneb 6st provintsist. Saareriigi tähtsaimaks majanduslikuks ja poliitiliseks keskuseks on Antananarivo provints, mida kroonib ka samanimeline pealinn. Linn paikneb mitmel mäetipul u 1470 m kõrgusel merepinnast. Kesklinn jaguneb kahte ossa: Haute-Ville ja Basse-Ville.

Vaatamata geograafilisele asupaigale Aafrika ranniku lähedal, on Madagaskaril Aafrika mõjutusi küllalt vähe. Peamised kultuurimõjud pärinevad hoopiski Aasiast, sest ka esimesd asukad saabusid siia u 2000 aastat tagasi Indoneesiast ja Malaisiast. Malagassi keel on tugevasti mõjutatud sanskriti keelest.

80% Madagaskari taime- ning 90% loomaliikidest on endeemsed. Madagaskaril ei ela selliseid Aafrika loomi nagu elevant, lõvi, lepoard, kaelkirjak, ninasarvik jt. Üks tuntum Madagaskari loomade perekond on leemurid. Sõbraliku olemisega ja mitte väga inimpelglikud leemurid, kes meenutavad üheaegselt kassi ja ahvi, elavad üsna vabalt mitte ainult loodusparkides, vaid ka teeäärsetel puudel.

Saare idaosas laiuvad veel säilinud vihmametsad, mida ohustavad inimtegevuse laienemine, peamiselt uute riisiistanduste rajamine. Madagaskaril kasvab ka kõigile tuntud ahvileivapuu, mille ühte liiki - sammas-ahvileivapuud, leidub vaid Madagaskaril.

Ifaty ja Mangily on kaks küla Toliarast 27 km kaugusel. Siinne rannapiirkond on aga tuntud Ifaty nime all. Algselt oli tegemist lihtsate kaluriküladega, kuid 1970ndatel hakkas tänu suure korallrahu ning Toliarea linna lähedusele arenema turismindus. Piirkond on tuntud heade snorkeldamisvõimaluste poolest.

Reisi programm

23.03, reede. Lend Tallinn-Istanbul-Antananarivo.

24.03, laupäev. Lennujaam - Antananarivo. Maandume Antananarivo lennuväljal kell 15:15. Peale viisa ja pagasi kättesaamist sõidame Antananarivo hotelli. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Palissandre**** või sarnane. 

25.03, pühapäev. Antananarivo-Andasibe (140 km). Peale hommikusööki hotellis teeme Madagaskari pealinnas ülevaatliku linnaekskursiooni. Seejärel võtame suuna prantsuse putukateadlase André Peyriérasi poolt asutatud Peyrerassi looduspargi poole (Antananarivost 72 km). Teel saame bussiaknast nautida kaunist mägist maastikku, sekka riispõlde ja traditsioonilised maamaju. Siin võib näha erinevaid roomajaid nagu kameeleonid, iguaanid, gekod, konnad, krokodillid.  Pargi kõrval paikneval metsaalal elutsevad tavaline pruun leemur ning siia ümber asustatud kaitsealune valge sifaka leemur, kes kuulub suurimasse Indri leemuriliiki. Sifaka leemureid on toitmise ajal võimalik ka pildistada. Peale lõunapausi Moramangas (lisatasu) jätkame sõitu Andasibe poole. Check-in hotellis ning peale päikeseloojangut (u 17:30-18:00) pooleteisetunnine jalutuskäik Voima looduspargis. Pimeduse saabudes tulevad peidust välja ka väikesed hiirleemurid. Kõnnime taskulampide valgel metsas, jälgime puuvõrasid ning ostime pisikesi läikivaid silmapaare. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Andasibe***+ või sarnane.

26.03, esmaspäev. Andasibe. Hommikusöök hotellis ning terve päev erinevate leemuriliikide jälgimiseks. Võimsate häälitsuste poolest tuntud suurim leemuriliik Indri indri on aktiivseim just hommikupoolikul. Madagaskari saare idaosa on peaaegu terves pikkuses põhjast lõunasse vihmamets.154 km2 suurune Andasibe rahvuspark koosneb kahest osast- vanemast Analamazaotra ning uuemast Mantadia osast ning paikneb 800-1260 m kõrgusel mägedes. Troopiliselt losakas vihmametsas kasvavad liaanid, sõnajalad, üle saja erineva orhideeliigi. Voima looduskaitseala on pisike, aga siin on esindatud suur hulk Madagaskari endeemseid loomi ja taimi.  Õhtusöök ja ööbimine hotellis Andasibe***+ või sarnane.

27.03, teisipäev. Andasibe-Antsirabe (310 km). Võtame suuna taas mägedesse ning tee viib meid lõuna poole. 1500 m kõrgusel üle merepinna paiknev  Antsirabe linn on tuntud kui Madagaskari juveelikaubanduse keskus. Teel näeme riisipõldudega kaetud põldusid, külastame alumiiniumi valukoda. Lõunapaus Ambatolampy linnas (lisatasu eest). Pealelõunal linnaekskursioon,  õhtusöök ja ööbimine Antsirabe hotellis Royal Palace*** või sarnases.  

28.03, kolmapäev. Antsirabe-Fiarantsoa (250 km). Hommikusöök hotellis. Teel Madagaskari suuruselt teise linna Fianarantsoasse külastame töökoda, kus näeme kohalikke puunikerdusi. Fiarantsoa on ülikoolilinn ning saare katoliiklik keskus. Õhtusöök ja ööbimine Fianarantsoa hotellis Villa St Sylvestre***+ või sarnases.

29.03, neljapäev. Fianarantsoa - Isalo (250 km). Peale hommikusööki hotellis suundume Anja loodusparki, mis paikneb Ambalavao külas, Fianarantsoast u 72 km kaugusel. Teeme väiekes jalgsimatka Anja kaljule ning jätkame pealelõunal sõitu Isalo poole. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Reine de L' Isalo***+ või sarnases.

30.03 reede. Isalo -Ifaty (280 km). Hommikupoolikul tutvume 815 km2 suuruse Isalo Rahvuspargi idaosaga. Isalo pargile on iseloomulikud suhteliselt kuivad tasandikud, kuid kanjonites voolavad ka ojad ning seega kasvavad ka rohkem vett nõudvad puud-põõsad nagu palmid ja sõnajalad. Siin võib lisaks sifaka leemurile ja pruunile leemurile kohata ka vöödilise sabaga kassleemurit. Pealelõunal sõidame edasi lõuna poole. Teel möödume nn safiiriküladest, mille elanikud leitud safiiride müügist end elatavad. näeme nii suuri kui väikeeid baobabe ehk ahvileivapuid. Õhtusöök ja ööbimine hotelllis Dunes d'Ifaty***+.

31.03- 02.04 laupäev - esmaspäev. Rannapuhkus hommiku- ja õhtusöökidega hotellis Dunes d'Ifaty.  

03.04, teisipäev. Hommikusöök hotellis ning transfeer Toliara lennujaama. Siselend Antananarivosse (u 1 tund). Pärastlõunal lend Antananarivo-Istanbul.-Tallinn.

04.04 kolmapäev, keskpäeval saabumine Tallinnasse.

AURINKO ESINDAJA SIHTKOHAS

Saabumisjärgselt viib Aurinko reisiesindaja läbi transfeeri ja infotunni, mille toimumise kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Infotunnis saab teavet nii sihtkoha kui ekskursioonide kohta ning toimub registreerumine lisatasulistele ekskursioonidele. Aurinko esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

HINNAS SISALDUB

  • Lend Tallinn-Istanbul-Antananarivo-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines, turistiklass)
  • Siselend Toliara-Antananarivo
  • Majutus 3-4** hotellides hommiku- ja õhtusöökidega
  • Loodusparkide sissepääsutasud
  • 0,5 l pudelivett inimese kohta päevas
  • Kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja

HINNALE LISANDUB

  • Majutus üheses toas
  • Reisikindlustus
  • Lisatasulised ekskursioonid
  • Madagaskari viisa

Reisidokumendid ja riiki sisenemine

Madagaskari külastamiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa. Viisat saab taotleda riiki sisenemisel Antananarivo lennujaamas.

Hinnapäring

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega