Costa Daurada

Costa Dorada on Hispaania Vahemereranniku populaarne kuurortpiirkond, mis tähendab tõlkes kuldne rannik. Costa Doradas on heledad laiad liivarannad, meri läheb laugjalt sügavaks ning rannad sobivad seetõttu ideaalselt ka lastele.

Costa Dorada on üks Hispaania ja ka kogu Lõuna-Euroopa populaarsematest kuurortpiirkondades. Costa Daurada asub Kataloonia autonoomses piirkonnas, kus on kokku 4 provintsi: Girona, Lleida, Barcelona ja Tarragona. Peamised puhkekeskused on Salou, La Pineda, Cambrils ja Miami Platja. Kõigist neist on hea ligipääs tutvumaks Kataloonia arvukate vaatamisväärsustega ja mitte väga kaugel asuvate suurlinnade - Barcelona, Girona, Valencia, Zaragoza - kõik need huvitava ajalooga linnad jäävad kuni 250 km raadiusesse. Piirkonna pärl on loomulikult Kataloonia pealinn Barcelona oma suurlinliku elegantsi ja vapustava arhitektuuriga.

Costa Daurada võlub puhkajaid kontrastse ja lummava atmosfääri, provintsi rikkaliku ajaloo, meeldiva kliima ja ainulaadsete looduskaitsealadega. Puhkajad tunnevad end siin väga mugavalt - siin on, kus lõõgastuda ja lõbutseda. 

Salou on Costa Dorada puhkeregiooni keskus ning elavaim kuurort, mille on menukaks muutnud Vahemere parimate hulka kuuluvad liivarannad, kirev valik päevaseid ja öiseid ajaveetmiskohti ning mitmekülgsed võimalused aktiivseks puhkuseks. Salou sobib nii noorte- kui ka perepuhkuseks. Kõik rannad on UNESCO helesinise lipuga – vees ei ole meduuse ning merepõhi on puhas, sile ja liivane. Kõige populaarsem meelelahutuskoht Salous on vee- ja lõbustuspark Port Aventura.

La Pineda on üks uuemaid Costa Dorada kuurorte. La Pinedat peetakse kõige vaiksemaks piirkonnaks. Sobib hästi perepuhkuseks, sest läheduses on mitu lapsi veetlevat vee-ja huviparki, soe ja puhas vesi, puhtad rannad. La Pinedas on palju tegevust lastele – miniklubid, lastebasseinid, meelelahutusprogrammid.

Rahulik kuurortlinn Cambrils pakub puhkajatele suurepärast vaheldust argipäevast. Kataloonia toidukultuuri pealinnana tuntud Cambrils pakub nii kulinaarseid võlusid, romantilist vanalinna kui ka imelisi liivarandu. Kümne kilomeetrine rannajoon teeb Cambrilsist suurepärase rannakuurordi. Keskusest itta jäävad ilusaimad liivarannad, kus saab rahuliku rannapuhkuse ühildada mõnusate sportlike tegevustega nagu rannavõrkpall või vesijalgrattasõit. Romantilised kanuumatkad mõnda lahesoppi või abajasse lasevad unustada ka kõige pakilisemad argimured. Siin on suurepärased võimalused nii jalutamiseks, sörkjooksu harrastamiseks kui ka jalgrattasõiduks.

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega