Costa del Sol

Costa del Sol on Hispaania populaarseim puhkusepiirkond. Üle 160 km pikkune liivane rannik meelitab kohale nii tavapuhkaja kui ka maailma rikkad ja ilusad.  Costa del Solis ootavad teid vilgas ööelukeskus Torremolinos, maaliline Benalmadena, rahulik Fuengirola  ning maailma kuulsuste lemmikpaik, Euroopa prestiižikamate kuurortide hulka kuuluv Marbella.

Costa del Sol on vaatamisväärsuste poolest Hispaania üks põnevamaid. Suurepäraste keskaegsete mälestusmärkidega Sevilla, Cordoba, Ronda ja Granada paiknevad kõigest paarisaja kilomeetri raadiuses. Piirkonna loodus on kaunilt vaheldusrikas. Mäed ja orud, kirgassinine meri, laugjad liivarannad vaheldumisi maaliliste kaljudega, hooldatud golfiväljakud, lumivalgete majadega  Andaluusia külad mäenõlvadel –  see on kirgastav esteetiline elamus.

Hotellid

Malaga

Malaga on üks kaheksast Andaluusia provintsist, Malaga linn aga Costa del Soli pealinn. Üks enamkülastatud paiku iidses sadamalinnas Malagas on 16.saj ehitatud Malaga katedraal. Malagas asub ka kõige paremini säilinud mauri tsitadell Hispaanias – Alcazaba, mis on ehitatud 8. sajandil omaaegse Rooma linnakeskuse  kohale. Sammaste ja kapiteelidega kaunistatud kindluseväravate lähedal paikneb 2. saj pärinev Rooma amfiteater. Sisemiste müüride vahel asuvas palees on nüüd mauri kunstimuuseum, mille juurde kuuluvad kaks araabia dekooriga patiot. 

Kuulsaim Malagast pärit hispaanlane on kunstnik Pablo Picasso, kelle mälestuseks on  tema sünnilinnas avatud muuseum, mille püsiekspositsiooni hulka kuulub üle 200 maali, joonistuse, graafilise lehe, skulptuuri ja keraamilise eseme. Tööd hõlmavad kunstniku loominguperioodi algusaastatest kuni 1970-ni.

Granada

Granada "1001 öö kuningriik", on olnud tähtis linn juba Cordoba kaliifide ajast ja hiljem almoraviidide pealinn, kes vallutasid linna XI sajandil. Nasriidide valitsemisaeg  XIII-XV sajandil oli linna õitseajaks. Edukas areng jätkus aga ka renessansiperioodil, pärast seda kui ristiusulistel õnnestus mauride anastatud alad tagasi vallutada.  Granada pärliks on Calat Alhambra ("Punane loss"). Puudega kaetud, pikal ja lamedal mäeharjal, vana Araabia linna varemete kohal kerkib üks kõige tähelepanuväärsemaid ja ilusamaid kindlusi, mis kunagi ehitatud. Sealt avanevad vaated linnale, Sacromonte nõlvadele ja järsuveerelisele orule, kus oma valgekslubjatud koobastes on juba aastasadu elanud mustlased. Alhambrast pisut kõrgemal seisab samal mäeharjal mauri kuningate suveresidents Generalife, mis araabia keeles tähendab "Suur aed".  Generalife aiad tõusevad mööda mäekülgi terrasshaaval kõrgemale, kusjuures terrasse ühendavad omapärased trepid, mille õõnsates balustraadides voolavad  helisevad veejoad, kogunedes igal trepimademel tiigiks. Alhambra siledate punaste müüride vahel leidub rida  kambritest ja kodadest ümbritsetud õuesid. Seal on ka arvukalt tiike ja purskkaeve, kuhu vesi lumistelt mäeharjadelt mööda vanu akvedukte voolab.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega