Egiptus

Puhas vesi, korallrifid ja unikaalsed sukeldumis-võimalused tõid tormilistel 80-ndatel aastatel turismihuvi Egiptusesse.

Tänaseks on Hurghada ja Sharm El Sheikh Euroopa, Ameerika, Egiptuse ja araabia turistide seas populaarsed kuurordid. Hurghada on eriti armastatud snorkeldamis- ja sukeldumisvõimaluste tõttu, siin on palju kauneid ja unikaalseid korallriffe. Populaarsed ajaveetmisviisid on sügavmere kalapüük, lainelaudlemine ja purjetamine.

Egiptuse hotellide eripärad

Hotellide klassifikatsioon on Euroopa omast veidi erinev. Euroopa ja Egiptuse sama kategooria hotellid ei ole võrreldavad, näiteks Egiptuse neljatärnihotell võib Euroopa standardite järgi olla kolmetärnihotell. Hotellide interjööris kasutatakse rohkelt marmorit, kulla imitatsiooniga detaile jm kohalikke toormaterjale. Egiptuse hotellide teenindav personal koosneb üksnes meestest. Nad on väga sõbralikud ja abivalmid ning ootavad seetõttu ka jootraha (baksheesh).

Sihtkohad

Hotellid

Egiptuse kuurordid

Hurghada

Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal, mis asub Kairost 450 km kaugusel. Tänaseks on Hurghadast saanud üks populaarsemaid puhkuse- ning sukeldumiskeskusi Punase mere ääres. Siiski ei ole Hurghada vaid pelgalt turismikeskus, siin elab ka 50 000 kohalikku elanikku.

Hurghadas on kaks keskust - vanem linnaosa El Dahar ja uus keskus Sakkala.

Dahab

Dahab on väike linn, mis asub Siinai poolsaare kagu osas umbes 80 km Sharm el Sheikhist. Noorte ja nooruslike rändajate seas populaarne kuurort Dahab on oma nime saanud kuldkollaste liivakivikaljude ja kuldkollase liivaga randade järgi - „dahab" tähendab araabia keeles kulda.

Turismilinnake on välja kasvanud Assalah'i beduiinikülast, seda nime kannab palmidega palistatud rannapromenaadiga keskus praegugi. Dahabiks nimetavad kohalikud küla äri - ja administratiivkeskust.

Nuweiba

Nuweiba on rannikulinn Siinai poolsaare idaosas, mis pesitseb Siinai mägede ja Aqaba lahe vahel. Nuweibast õhkub rahulikkust ja rõõmsameelsust, mis aitavad meeldiva puhkusemeeleolu luua.1980'ndate alguses oli Nuweiba lemmik puhkekoht individuaalreisijate hulgas, sest puhkekoha eelisteks on keskne asukoht ja siinne looduslik ilu.

Tänapäeval on Nuweibas võimalik igal sammul tajuda kohalike sõbralikkust, paiga ehedust ja unikaalsust.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega