Iisrael

Iisraeli lõunatipus, Aqaba lahe äärses iidses kuningas Saalomoni sadamalinnas Eilatis paikneb tänapäeval mitmekesiste võimalustega kuurortlinn, mille mõnus kliima, puhas ja soe merevesi ootavad puhkajaid. Võite valida hotelli keskuses, rannapromenaadi ääres või korallrifi ääres paiknevas Coral Beachi hotellipiirkonnas.
Kirka veega värviliste korallide ja kaladega Punane meri on sukeldujate ja snorkeldajate soovunelm. Eilati delfiinirifil on võimalik ka ise delfiinidega ujuma minna. Punase mere korallimaailma saate nautida isegi vette minemata - näiteks klaaspõhjaga paadis või veealuses observatooriumis. Soodsad tuuled pakuvad elamusi surfaritele ja purjetajatele. Märgistatud matkarajad viivad Negevi kõrbe Vana Testamendi aegsetele maastikele. Üle poole kogu Iisraeli pinnast hõlmavas kõrbes võib rännata džiibi või jalgrattaga, kaameli seljas või  jalgsi.

Suurepärasest ekskursioonivalikust leiate ülisoolase Surnumere,  roosa Petra kaljulinna ning muidugi Püha Linna Jeruusalemma, mis on kultuslik lausa kolmele suurele maailmareligioonile - juutidele, kristlastele ja moslemitele.

Loodusssõprade jaoks pakub Eilat põnevust tänu miljonitele rändlindudele – Iisraeli ja Jordaania aladel talvitub üle 400 erineva linnuliigi.
Eilati restoranides on esindatud eri maade rahvusköögid, hotellides pakutakse juudi koššer-köögi hõrgutisi.

Sihtkohad

Hotellid

Surnumeri

Surnumeri asub üle 400 meetri allpool merepinda ja on maailma kõige madalam koht.

Surnumeri polegi tegelikult meri, vaid kahest nõost koosnev järv, milles on terve Mendelejevi tabel sees. See järv on 72 km pikkune ja 14 km laiune. Ehkki jõed toovad Surnumerre iga päev kuni 7 miljonit tonni vett, aurustab Jordani oru tugev kuumus selle vee kiiresti. Alles jäävad mineraalid ja soolad, mis muudavad ta üheks maailma soolasemaks järveks. Sealne vesi on ligi kümme korda soolasem kui näiteks Vahemeres ning mõistagi puudub seal igasugune fauna ja floora.

Surnumeri on soolane, kuna tal ei ole äravoolujõge. Ta vaid võtab vastu vett, mis lendub kõrbekliimas. Sellepärast ongi öeldud, et Surnumeri on surnud, kuna see vaid saab, aga iialgi ei anna. See võib olla rikkusi täis, aga selles ei ole elu.

Jeruusalemm

800 meetrit merepinnast kõrgemal asuv Jeruusalemm on oma suursugususes ja külluses tohutu hulga palverändurite sihteesmärk. Selle iidse linna müüride vahele on võimalik siseneda mitmete väravate kaudu.

Jeruusalemm on koht, kus õhk on religioossusest paks. Linnatänavatel tunnetab seda eeskätt läbi inimeste, kes hoolimata rahvaste, religioonide, riikide, organisatsioonide jms. vastuoludest siiski rahumeelselt üksteise kõrval toimetavad.

Nutumüür on kindlasti üks selline koht, kuhu igaüks ihkab minna, et oma kirjake sooviga seinaprakku pista. Siinkohal soovituseks - kirjutage soov enne valmis. Müüri ääres on tavaliselt palju rahvast ning teil võib kuluda palju aega enne kui ulatate käe müürini sirutama. Müür on jagatud meeste ja naiste alaks, vasakuks ja paremaks pooleks.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega