Jordaania

Kogu Araabia regiooni ühe stabiilsema riigina võib Jordaania pakkuda kõrbeeksootikat, korallirohket Punast merd, raviomaduste poolest silma paistvat Surnumerd, liberaalset ja majanduslikult tugevat rikkalike traditsioonidega islamikultuuri, ülimaitsvat toitu ja kohalikke jooke, külalislahkust ja naeratavaid inimesi. Jordaania on maailmakuulsaks teinud kaljusse raiutud nabatealaste linn Petra, pealinn Amman aga üllatab igaühte oma kaasaegsuse, korra ning mitte ainult araabia, vaid ka Vana-Rooma pärandiga.

Sihtkohad

Hotellid

Petra

Kõrberoosiks kutsutav Petra on kahtlemata Jordaania turismimagnetiks. Ja seda mitte asjata. See ajaloo- ja arheoloogiamälestis oli IV sajandil e.m.a Nabatea kuningriigi pealinn. Araabia nomaadidest nabatealased tegid kõik selleks, et nende kõrbepealinn igale külalisele unustamatu mulje jätaks. Kaubavahetusega rikkust kogununa keskendusid nabatealased muljetavaldava pealinna rajamisele – nomaadid hakkasid Surnumere ja Aqaba lahe vahelistesse kõrbekaljudesse linna ehitama. UNESCO maailmapärandi komitee on seda linna nimetanud üheks tähtsaimaks inimeste loodud arhitektuuri-, kultuuri- ja ajaloopärandi objektiks. Linn hämmastab oma arhitektuuriliste lahenduste, kaljudesse rajatud ruumide ja väliste kaunistustega. Teisest küljest on see nii religioosne kui kultuurikeskus, kus olid õitsval järjel kirjandus, loodusteadused, erakordsed traditsioonid ja tavad. 

Siiski on Jordaanias näha palju rohkem huvitavat kui ainult Petra. Paljude jaoks seondub Surnumeri Iisraeliga, kuid Jordaania poolne soolase raviveega rannikuosa pole sugugi väiksem. Samuti võib siit leida suurepäraseid hotelle ja spaateenuseid, ravilaid ja rehabilitatsioonikeskusi, kus pakutakse ravimuda vanne. Lisaks sellele ootavad teid Jordaania Surnumere kuurortides meeldivad hinnad.

Wadi Rumi kõrb

Veel üheks Jordaania iseärasuseks on Wadi Rumi kõrb, mis paistab silma oma roosade värvide poolest. Seda kõrbe väisavad filmitegijad, kaljused tühermaad meenutavad rohkem Marsi pinda kui meie Maad. Erilises keskkonnas elavad selles kõrbes ka nomaadidest beduiinide hõimud. Võimalusel külastage rändhõime ja veetke koos nendega aega – nii tunnetate täielikult kõrbe vaimu ja rahu.  

Jordaanias on ka väike, kuid hubane Punase mere rannik. Aqaba linn on Jordaania ajalooline keskus ja sadam, kuid praegusel ajal on see tuntud suurepärase kuurordina. Aqabas saate sukelduda Punase mere värvikirevasse ellu, aga ka nautida araabia roogasid, traditsioone ja külalislahkust. Jordaania araabia köök üllatab roogade ja maitsete rohkusega, siit leiavad omale maiustamist nii taimetoitlased kui ka isuäratavate lihalõikude armastajad. Nagu enamik araabiamaid, on ka Jordaania kuulus oma maiustuste poolest – suus sulavast pahlavast pähklihalvaa, pistaatsiamaiuse ja datlite naturaalse magususeni.

Amman

Jordaania pealinna Ammanit külastades näete te araabia vanalinna, värvikirevate turgude, Rooma impeeriumi pärandi ja ärihoonetest pilvelõhkujatega huvitavat linna. Veelgi enam kütkestavad kohalikest kiirguv rahu ja siirus ning nende laiad naeratused. Jordaanias saadavad need teid pealinnast kuni kõige kaugemate kõrbenurgakesteni.  

Kõige krooniks on aga Jordaania suurepärane ja päikeseline kliima. Riigis sajab vähe vihma ja isegi talvehooajal hellitab päikeserohkus, soe Punane meri ja reisimiseks ideaalne temperatuur. Kui suvel võib Jordaanias valitseda talumatu kuumus, siis novembris-jaanuaris tõuseb temperatuur päeval 15–20 °C kõrgusele. Öösel võib kõrbes olla küllaltki jahe (umbes 5 °C), nii et ärge unustage reisile sooje riideid kaasa võtmast. Teisest küljest püsib Punases meres isegi talvel temperatuur 22–25 °C ning riigi lõunaosas asuv Aqaba kuurort hellitab mõnusa 18–25-kraadise soojaga.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega