Kos

Saar on tuntud oma hulgaliste ja suurepäraselt varustatud rattateede ning arenenud hotellide infrastruktuuri poolest.

Alates varakevadest kuni hilise sügiseni on saarel valdavalt päiksepaisteline ja soe ilm. Suvel ulatub temperatuur kuni 27–30 kraadini, mistõttu sobib ideaalselt nendele, kes soovivad puhata saare imelistel randadel.

Kosi saarel köidavad Teie tähelepanu eksootilised palmid ja iidsete kindluste varemed, kristallpuhta veega lahed ja valged rannad ning kohalikud elanikud, kes hämmastavad oma siira sõbralikkusega. Pilku rõõmustavad väikesed heledad majad, mis on iseloomulikud kogu Kreekale, vaadet täiendavad ajaloolised ehitised ja arheoloogilised mälestised. Saart elavdavad kohvikutes ja baarides puhkavad ning poodides ostlevad inimesed.

Kos on tuntud kui arstiteaduse isa Hippokratese kodumaa, kes sündis siin aastal 460. eKr. Eriti tihti külastatakse saarel igivana puud, mis on viiesaja aastane plaatan, ning mille all Hippokrates edastas oma õpilastele meditsiinisaladusi. Kuid see 12 meetrise diameetriga plaatan võib olla kõigest kunagi siin kasvava puu või puude järglane. Selles kohas korraldatakse pidevalt üritusi, mis meelitavad turiste ja kohalikke. Samaväärselt kutsub külastatajate suurt kogust ka teine kuulsus — tervisejumala Asklepiose pühakoda.

XIV.–XVI. sajandil kuulus saar Hospitalivendade ordule. Sel perioodil sai ehitatud püha Johannese rüütlite (Johanniitide) suur kiviloss. Hiljem võimutsesid Kosil türklased ja alates aastast 1948. kuulub saar Kreekale.

Kos köidab turiste ka rikkaliku taimestiku, vee-elamuste ja vahemerelise kliimaga. Pinnase viljakus saarel on tingitud selle vulkaanilisest päritolust ning vanasti oli Kos tuntud kui veini ja siidi tootja.

Reisi käigus tuleks siin kindlasti külastada kõrge mäe otsas asuvat Zia küla. Sellest avaneb ulatuslik ja värvirikas vaade, siin võib ennast kosutada joogi ja söögiga mugavates kreeka kõrtsides.

Zia külaga vahetus läheduses asuvad ka teised mugavad linnakesed, mida tasub samuti külastada. Asfendio köidab mitte ainult kauni vaate kui ka eksklusiivse arhitektuuri ja mitmesaja-aastaste kirikutega. Amaniou võlub eksklusiivse atmosfääriga, aga Antimachia — põllundustraditsioonidega. Erilise maastiku poolest erinev Kardamena rõõmustab oma imepäraste liivarandade, vee-elamuste, hulgaliste kultuuriürituste ja huvitavate ajalooliste mälestistega. Kefalas — traditsiooniline piirkond oma kitsaste tänavatega mäel ja ilusa lahega merel on tuntud tänu ülipuhastele randadele. Saarelinnake koos oma kirikuga on üks kõige enam pildistatav koht Kosil. Pikk liivarand ja head road meelitavad palju turiste Marmarisse, aga Mastichari linnake pakub mitte ainult türkiissinist vett ja valget liiva vaid rõõmustab ka värske kala, veespordi ja romantiliste päikseloojangute armastajaid.

Roheluses uppuv oliiviistandustega Pili linnake on tuntud oma ajaloo, festivalide ja ratsavõistluste poolest. Traditsioonilistes kivimajakestes on palju pisikesi kohvikuid, kuid joogiveega võib end kosutada ka lähedal asuvates purskavates allikates. Üks enim populaarne linnake on Tigaki, mis pidevalt köidab paljusid rahuliku puhkuse harrastajaid, keda rõõmustab imeliste iluaedade miljöö, madal taevasinine meri, stiilsed poekesed ja meelelahutuse küllus.

Kosi saare sadamast, mis avati kümme aastat tagas, on saanud Dodekaneeside arhipelaagi „südaˮ — seda nimetatakse parimaks purjespordi ja veesõidukitel sõitmise kohaks. Kosi saare kõige populaarsemad ekskursioonid on väljasõidud kohalikesse linnakestesse, läheduses asuvatele saartele ja Türgi rannikule.

Kosi saare kallastelt on näha Türgi Bodrumi kuurorti, mis asub kõigest 4 km kaugusel.

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega