Kreeta

Kreeta on viimastel aastatel muutunud eestlaste seas üheks lemmikpuhkepaigaks. Kreetal ei leidu vist ainsatki maalapikest, mis ei pajataks saare sajanditepikkusest ajaloost. Kreetaga on seotud paljud Vana- Kreeka müüdid ja legendid, mis on ajalooga nii tihedalt läbi põimitud, et tihti ei olegi võimalik vahet teha, mis on tõde ja mis väljamõeldis. Kreeta on kõigi jumalate isa - Zeusi - sünnimaa. Siin lõi Kreeta kuningas Minos oma vägeva impeeriumi. Kreetal elas ja tegi oma meistritöid kuulus Daidalos, kes ehitas Minose käsul labürindi, kus vapper Theseus surmas Minotaurose. Mõned uurijad on Kreetat pidanud Atlantise jäänukiks, kuna vanakreeka filosoof Platoni kirjeldatud Atlantise elanike välimus langeb kokku Kreeta esimeste elanike väljanägemisega – nad olid pikka kasvu, laia näo, heledate juuste ja siniste silmadega.

Heraklion

Kreeta pealinn Heraklion on suuruselt viies linn Kreekas. Iidse Minose tsivilisatsiooni hõngu säilitanud Heraklion on kaunis sadamalinn, mille kaide ääres seisavad ankrus nii moodsad parvlaevad kui kaluripaadid.

Heraklion koosneb kahest osast: tänapäevaste poodide, parkide ja rohkete haljasaladega uuslinnast ning veneetsia purskkaevude (tuntuim Morozini lõvi purskkaev, ehitatud 1626 a.), turgude, vanaaegsete ja ka nüüdisaegsete ilusate tänavakestega vanalinnast. Linna väljakutel pakub silmailu lopsakas rohelus.

Heraklioni südames, Vabaduse platsil asuvas arheoloogiamuuseumis on palju avastamistväärt: Knossose palee originaalfreskod, palju ainulaadseid ülemaailmse tähtsusega arheoloogialeide neoliitikumist Rooma impeeriumi epohhini. Lisaks võib muuseumist kõikide teiste huvitavate eksponaatide seast leida ka kaks El Greco maali.

Lassithi

Lassithi regioon asub ida-Kreetal ja on saare kõige kuivem osa, siin kasvatatakse mõnevõrra oliive, Thripti mäestiku alad (kõrgeim tipp 1500 m) on metsikud ja väheasustatud. Piirkonna kuurortpiirkonnaks on Mirabello laht ja Agios Nikolaos, ülejäänud alad on hotelli- ja kinnisvaraarendajate tegevusest esialgu veel puutumata.

Agios Nikolaos on Lassithi prefektuuri keskus ja Kreeta suuruselt neljas linn elanike arvuga 8500. Suviti kasvab linna elanike arv 30 000-ni. Heraklionist 66 km ida pool, kauni Mirabello lahe kaldal asuv linnake on mõnus ja hubane, kus kõik vajalik asub käe-jala juures. Agios Nikolaose pärliks on maaliline Voulismeni järv, mis legendi järgi olevat põhjatu ning milles olevat kümmelnud Kreeka jumalannad Athena ja Artemis. Õhtusel ajal tõmbab maaliline järv turiste magnetina järve ümber asuvatesse arvukatesse restoranidesse nautima kohalikku kööki ja veini.

Elounda on endisest vaiksest kalurikülast väljakasvanud väike ja kaunis kuurort, mis asub Elounda lahe kaldal 10 km kaugusel Agios Nikolaosest. Kuurordis on kenad puhtad liivarannad, arvukalt kõrgeta semelisi hotelle ning erinevatele maitsetele vastavaid ja erineva hinnatasemega söögikohti. Elounda vahetus läheduses asub Spinalonga saar. Kuurordi rannikualal, allpool merepinda asuvad kunagise antiiklinna Ouluse varemed.

Rethymno

Kreeta kauneimaks kandiks loetakse õigustatult Lääne-Kreetat. Iraklionist lääne pool asub ka Rethymnon – maaliline ja mägine piirkond, mille keskuseks on samanimeline linn. Rethymnon, Kreeta suuruselt kolmas linn ja saare üks populaarsemaid kuurorte, asub saare põhjarannikul pealinna Iraklioni ja saare suuruselt teise linna Hania vahel. Rethymnonist ida pool laiub Kreeta suurim, 12 km pikkune liivarand ning lääne poole kaljune rannariba, mis umbes 10 km kaugusel läheb taas üle liivarannaks.

Hania

Hania on Kreeta saare kauneim linn, täis avastamisrõõmu ning meeldejäävaid puhkusehetki parimatel randadel. See on rikkaliku ajaloopärandiga linn - segu huvitavatest vaatamisväärsustest, arhitektuuripärlitest, saare parimatest ostuvõimalustest ning pulbitsevast kohalikust elust. Kordumatult põnevad jalutuskäigud vanalinna kitsastel tänavatel päädivad romantililise õhtusöögiga Veneetsia- stiilis sadamakohvikutes ning oivaline Kreeka köök paneb unustama argipäeva. 
Kreekapärast puhkust saab nautida Stalose ja Agia Marina kuurortides, Geranises ja Malemes saab nautida rahu ning Plataniase puhkusesärin kestab varaste hommikutundideni.

Hotellid

Chc Kaissa Beach
Kreeta-Iraklion
7 ööd
Hommiku- ja õhtusöögiga
Hind alates 545 €
Galini Hotel
Kreeta-Iraklion
7 ööd
Kõik hinnas
Hind alates 545 €

Vaata kõiki

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega