Küpros

Päikeseline ja maaliline Vahemere saar Küpros on iidsetest aegades peale tuntud suurepärase kuurordina. Kreeka legendide kohaselt asub justnimelt siin armastus- ja ilujumalanna Aphrodite sünnikoht. Puhkus Küprosel kingib oma külastajale tervist, ilu ja imelist meeleolu. Saare väikese pindala kompensatsiooniks on erinevatest ajastutest pärit rohkearvulised vaatamisväärtused muinasajast kuni antiikajani ning hiliskeskajast uusajani.

Külalislahkuse traditsioonid on Küprosel erakordselt tugevalt juurdunud. Esmaklassilised hotellid, kärarikkad meelelahutuskeskused, oivalised veepargid, maalilised rannad ja mägikuurordid muudavad Küprose tõmbemagnetiks. Viisavaba ligipääs lennujaamade kaudu, lähedus Eestile ning aprillist oktoobrini kestev kuurorthooaeg lubavad veeta Küprosel mitte üksnes pikka puhkust ent ka lühipuhkust pühade võrra pikendatud nädalavahetustel.

Sihtkohad

Soodsad reisipakkumised

Ayia Napa

Üks populaarsemaid Küprose kuurorte. Rohkearvulised diskod ja ööklubid, baarid ja kärarikkad noortemassid on toonud kuurordile „teise Ibizza“ kuulsuse. Suurepärased heleda ja peene liivaga rannad ning rahulik meri meelitavad Ayia Napasse väikelastega peresid. Kuurordil on lai valik erineva tasemega hotelle alates viietärni luksushotellidest kuni taskukohaste apartementideni. Just siin asub saare suurim veepark „Water World“, mille atraktsioonid on loodud Vana-Kreeka legendide ja müütide stiilis, ning delfinaarium. Ayia Napast tasub sõita Greco neeme ekskursioonile, et näha ainulaadseid koopalosse, külastada XVI. sajandist pärit veneetsia kloostrit ning naaberkülasid Paralminit ja Liopetrit, mis on kuulsaks saanud küprose käsitöömeistrite loomingu poolest.

Paphos

Küprose iidsest pealinnast on täna saanud vaikne ja väärikas maalilise sadamaga kuurortlinn. Kuurort on sobiv pigem heal majanduslikul järjel olevale reisijale puhkuseks ilma lasteta. Siin on palju luksusrestorane, spaa-keskusi, ning Odeoni vanas teatris toimuvad etendused ja kontserdid loovad külastaja ümber iidse Hellase õhustiku. Mitmed antiigi ja bütsantsi ajastu vaatamisväärsused paiknevad Paphoses ning kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse, seega põnevate paikade külastamiseks ei tarvitse pikka reisi ette võtta. Siit tasub külastada Akamasi rahvusparki, kilpkonna farmi, Ayios Neophytose ja Panayia-Chrysoroyiatissa kloostreid ning Aphrodite sünnipaika.

Larnaca

Larnaca meelitab reisijaid rohkearvuliste vaatamisväärsustega, mis on koondunud rannikule. Lai valik merespordialasid on kindlasti meele järele aktiivse elustiili armastajale. Kuulus palmide allee Finikudes asub otse linnasüdames ja sobib suurepäraselt jalutuskäikudeks. Siin paiknevad mitmed restoranid, baarid ja klubid. Rahulikuma puhkuse armastajatele sobib hästi keskusest eemalasuv Dhekelia kuurorttsoon, kus asuvad hubased hotellid ja tavernad, mis on kujundatud rahvuslikus stiilis ja pakuvad traditsioonilist Küprose kööki. Suureks kuurordi eeliseks on selle lähedus riigi peamisele lennujaamale, mistõttu hotelli transfeer võtab aega keskmiselt 15–20 minutit.

Limassol

Limassol on elav „hängijate“-linn, kus päevad on täis inimesi ning linnameeleolu on väga lõbus. Lõbustuspark, kolm veekeskust, suur mereäärne restoranide, kohvikute ja ööklubidega ääristatud rannapromenaad meelitavad Limassoli noori ja ööelu nautijaid. Kohalikud ostukeskused meelitavad ostuhuvilisi kohalike kaupade laia valikuga, ekskursioonihuvilisi tõmbab kuurort oma suurepärase asukoha poolest. Limassol sobib hästi neile, kes soovivad näha kõiki Küprose vaatamisväärsusi, kuna asub võrdsel kaugusel mitmest saare põnevaimast paigast. Erandina on vaid Ayia Napasse ja Capo Grecosse teekond pikem võrreldes Küprose läänerannikuga.

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega