Rumeenia Riviera

Suvisel ajal koondub Rumeenia elu Rivierasse ehk Musta mere kuurortidesse, mis täituvad päevitajate, ujujate, sukeldujate ning pidutsejatega, kes siinsetes vabaõhudiskoteekides klubimaratone läbivad. Mamaia on Rumeenia populaarseim liivarannaga kuurort, mille 8 km pikkune rannajoon on täis puhkajaid kõikjalt kogu riigist. Öisel ajal transformeerub Mamaia üheks suureks diskoteekide ja rannapidudega ööklubiks.

Rumeenia Riviera kuurordid

Rumeenia Riviera saab alguse Danube deltast põhas ning  kulgeb 272 km pikkuselt alla lõunasse.

Mamaia on peamine kuurort Rumeenia Musta mere kuurortpiirkonna põhjaosas, sadamalinn Constanta naabruses. Juba 20.sajandi alguses hakkas kohalik eliit ja kunginglik pere siin mereveevanne võtma. Tekkis vajadus raudtee järele, mis Constanta sadamalinna kuurortpiirkonnaga ühendaks. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil sai Mamaia tuntuks ka välismaal.

Mamaia kaunis liivarand kulgeb peaaegu 10 km pikkuse ribana Constanta ja Navodari linna vahelisel alal. Mõnedes kohtades on rand peaaegu 300 m lai. Mamaia mererannas ja järve ääres saab tegeleda erinevate veespordiliikidega - pedaalipaadi, langevarju, banaanipaadi, veesuuskade, skuutri ning jahiga sõita või surfata ja sukelduda. Otse kuurordis on veepark ja köisraudtee. Mamaia rannapromenaad on ääristatud restoranide ja kohvikutega, kuurordis on spetsiaalne ööelupirkond, kuhu on koondunud vabaõhudiskoteegid.

Mamaia hotellid asuvad Siutghioli järve ja Musta mere vahel, mistõttu paljudest hotellidest avaneb nii järve- kui merevaade. Mageda veega Siutghioli järv tekkis kohta, kus jõgi merre suubus. Järve keskel on Ovidiu saar, kuhu saab sõita Casino piirkonnast väljuvate paatidega.

Constanta

Mamaiast alla lõuna poole sõites jõuame u 2500 astase ajalooga Constantasse, kus antiikajal asus Tomise nimeline kreeklaste koloonia. 1. sajandil p.Kr võtsid roomlased linna üle. Imperaator Constantinus Suur andis oma õe auks linnale uue nime - Constantian, mis osmanite ülemvõimu ajal Constantaks lühenes. Constanta on tänapäeva Rumeenias suuruselt kolmas linn. Linna sadam on Musta mere piirkonna suurim, kuuludes ka Euroopa suurimate sadamate hulka. Tänu pikale ja kirevale ajaloole on linnas palju põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega