Santorini

Imekaunis Santorini on maailmakuulus oma võrratute päikeseloojangute ning mäenõlvadele rajatud lumivalgete külade poolest. Mägine läänerannik on vaadete nautimiseks ideaalne. Mõned meie hotellid paiknevad kõrgel kraatrinõlval paiknevas Imerovigli külas ning saare kõige kuulsamas maalilises Oia külas.

Täna omab Santorini saar poolkuu kuju lumivalgete linnade ja küladega, mis on imetlusväärsed oma ainulaadse arhitektuuri ja kordumatult kaunite vaadete poolest. Siin pole kunagi igav, haaravad jalutuskäigud merel vulkaanilistele naabersaartele ja kuumavee allikatele, tutvus Santorini veinitootmisega, köögiga, arhitektuuri ja traditsioonidega, lisaks ajastute rüppe haihtunud tsivilisatsiooni jälgede otsingud on väärikaks lisandväärtuseks unustamatule puhkusele Santorinil.

Kui Pariisi peetakse üheks maailma romantilisemaks linnaks, siis Santorini on kõige romantilisem saar. See on üks Kreeka ja kogu Vahemere kaunemaid saari. Santorini on eelkõige turismi saar. Selle elanikkond on umbes 15 000 inimest. Kohalikud elanikud kasvatavad saare viljakatel, vulkaanituhaga väetatud maadel enamjaolt viinamarju. Sellest valmistatud veinil on ebatavaline maitse. Saare pealinn – Fira, kus elab umbes 1500 inimest. Saare pindala on 76 ruutkilomeetrit, rannajoone pikkuseks on 70 km.

Saar on kaunis erilise ilu poolest – metsik maastik vulkaanilise tekkega, imeline meri ja rannad ebatavaliselt musta liivaga, arheoloogilised monumendid Minori ajastust. Muinasjutulist vaadet kujutab saar endast öisel ajal. Selle trepp, mille 300 astmel pannakse pimeduse saabudes põlema tuled, meenutab tulejõge, mis voolab ülalt mäenõlvalt otse merre.

Enamik hotelle asub aga Kamaris ja Perissas - saare ida-ranniku kuurortides, kus puhkajaid ootavad kaunid rannad ja suur valik söögikohti ning õhtuveetmisvõimalusi.

Hotellid

Vaata kõiki

Soodsad reisid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega