Sri Lanka

Sri Lanka on saareriik India ookeanis, Hindustani poolsaarest lõuna pool. Sri Lanka tähendab tõlkes õnnemaad - ja seda igati põhjendatult. Esimesed Indiast Sri Lankale saabunud inimesed olevat kirjeldanud saart kui maist paradiisi. Sri Lanka saart võib liialdamata nimetada maapealseks paradiisiks. Eksootiline lopsakas loodus, kosed, järved, templid, teeistandustega kaetud maalilised mäed, muinasjutulised valged laiad liivarannad ja eresinise läbipaistva veega ookean, elevantide ja leopardide elupaigaks olevad savannid ja lootoseõite alla mattunud tehisjärved jätavad unustamatu mulje igale saare külastajale. Imelist loodust täiendab inimkäte poolt loodu: mitmekülgseid puhkamis- ja meelelahutusvõimalusi pakkuvad, väga heal tasemel rannahotellid ning lõõgastavad ajurveedakeskused, sajanditevanused templid, erinevate sportimisvõimalustega veespordikeskused ning pealinna Colombo kaasaegsed kõrghooned.

Sri Lanka puhkuseks mõeldud hotellid asuvad saare läänerannikul, parimate randade läheduses. Väga hästi väljaarendatud kuurorte on vähe – enamasti korraldavad kogu meelelahutuse ja teenused hotellid ise. Mõned paiknevad linnade läheduses. Hotellides võib tellida eri tüüpi toitlustust - hommikusöögist kuni "kõik hinnas" toitlustuseni. Valdavad on peene liivaga rannad (kuigi on ka mõned kaljused), kus ei saa tellida lamamistooli ega päevavarju (neid, nagu ka käterätikuid, jagatakse hotelli basseini juures).

Saare põhja- ja keskosas valitseb lähistroopiline, lõunaosas subtroopiline mussoonkliima. Mäed kaitsevad Sri Lankat külmade põhjatuulte eest, tänu millele kliima on valdavalt soe. Aasta keskmine temperatuur on madalikul +25°C kuni +30°C. Erandiks on mäestikupiirkond, kus õhutemperatuur võib talvel langeda +10°C. Parim aeg Sri Lanka edelaranniku kuurortides meres ujumas käia on oktoobrist aprillini. Läänemussoonide hooaeg on maist juulini, novembris-detsembris võib vihma sadada. Veetemperatuur on keskmiselt +26°C.

Sihtkohad

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega