Zakynthos

Zakynthose saar on üks kauneimatest ja populaarseimatest saartest Joonia meres. See on peale Korfut ja Kefalooniat suuruselt kolmas saar, mis paistab silma hämmastava looduse, kristalsete randade ja mugavate linnakestega, sobides hästi nii perepuhkuseks kui romantikat ihkavatele abielupaaridele, aga ka neile, kes otsivad tormilisi koosviibimisi ja igapäevaseid askeldusi.

2 km pikkuse kuldse liivarannaga Tsilivi on viinamarjaväljadest ja oliivisaludest ümbritsetud kuurort, mis pakub nii rahulikku ja vaikset perepuhkust kui ka põnevust ja ööelu. Rahulik Kalamaki on suur kauni rannaga kuurort. Vassilikoses ootavad teid ehedad kreeka tavernid, kuldsed liivad, rahulikud suveõhtud, värvilised buganvillapõõsad ja viinapuud. Laganas on vaieldamatult saare suurim kuurort, mis on ka saare ööelu keskuseks. Samas leidub Laganases ka rahulikuks puhkuseks sobilikke piirkondi. Laganases on arvukalt restorane, baare, klubisid ja kauplusi. Väike ja võluv Agios Sostis on säilitanud tõelise Kreeka atmosfääri.

Kõikidest kuurortidest on hea transpordiühendus pealinn Zantesse, kus on saare parimad butiigid ning arvukalt armaid restorane.

Zakynthos pakub midagi nii täiskasvanuile kui ka lastele. Lisaks rannamõnude nautimisele saab külastada veeparke, lõbustusparki, osaleda Aurinko ekskursioonidel, mis tutvustavad saare põnevamaid paiku nagu Laevahukurand ning Sinised koopad. Zakynthose kirgas merevesi sobib suurepäraselt sukeldumiseks ja snorkeldamiseks. Saare lõunaosa rannikuvees pesitsevad looduskaitsealused merekilpkonnad.

Zakynthose pealinn ja peamine sadam kannavad saarega ühist nime. Tihti kutsutakse seda ka Zante’ks või Lõuna-Veneetsia. Linnakeses elab umbes kümme tuhat inimest. Zakynthos on kuulus oma muljetavaldava arhitektuuriga, milles on näha veneetsia, prantsuse ja inglise kultuuri mõjutusi, kuna erinevatel ajajärkudel valitsesid saart just need riigid. Pealinnas on mõned kuulsatele kreeka poeetidele pühendatud muuseumid. Leidub ka palju palvemaju, kus säilitatakse väärtuslikke kunstiaardeid, erilist tähelepanu väärivad maalid. Kuulsamad kirikuid on püha Dionysiose ja Aios Nikolaos Molose kirikud, mis asuvad rannikul. Muljetavaldavate vaadete nautijatel tasub külastada linna kindlust. Vanalinnas on tunda veneetsia hõngu, seepärast on hea jalutada mõnusatel, mäkke tõusvatel tänavatel. Strani mäe tipus asus kunagi itaalia loss, nüüd on sellest säilinud ainult varemed. 

Väljumiste periood: 

Hotellid

Teised puhkusereisid

Meie koostööpartnerid alati heade pakkumistega